Rubriky:

Tenis

Sampras se poprvé podíval do Řecka, země svých kořenů

16. května 2007 12:18 - ATÉNY

Během své tenisové kariéry procestoval Pete Sampras nespočet zemí světa, ale turnajový kolotoč ho nikdy nezavál do země jeho kořenů - do Řecka. Vítěz 14 grandslamových turnajů do rodné vlasti své matky Georgie zavítal teprve nyní, když tady v pětatřiceti letech odehraje jeden z veteránských turnajů.

Matka legendárního tenisty v Řecku žila do svých pětadvaceti let, než se odstěhovala do Kanady a později Spojených států amerických. Nyní se do Řecka podívá i její syn. "Chci si to užít. Je to soukromý, ale také pracovní výlet a nechci pustit ze zřetele ani jedno hledisko. Jsem tady, abych zjistil více o svých kořenech," řekl Sampras agentuře AP. Řeckého původu je také jeho otec Sam, který se narodil v USA řeckým přistěhovalcům.

Sampras se nedávno vrátil k soutěžnímu tenisu a v Aténách ho čeká další turnaj veteránské série Champions Cup, kde bude moci navázat na nedávný triumf z Bostonu.

Nechtěl být někým jiným

K velkým úspěchům ho dovedly nejen tenisové dovednosti, ale také silná vůle a ledový klid i v těch nejvypjatějších situacích na kurtu. Tyto vlastnosti podle vlastních slov zdědil po matce. "Jako sportovec jsem trochu jako moje mamka. Musela mít odolnost, horlivost a soutěživost, když opustila svou vlast a neznala ani slovo anglicky," vysvětlil.

Vzhledem ke své uzavřenosti nebyl ani v dobách své největší slávy tak mediálně atraktivní jako třeba jeho velký rival Andre Agassi. "Chtěli po mně, abych na kurtu i mimo něj byl někým jiným. Takový prostě nejsem, nikdy jsem nebyl drsný nebo ztřeštěný," řekl k tomu Sampras.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..