Tenisté vyhráli ve Světovém poháru nad Španělskem

Čeští tenisté vyhráli při svém úvodním vystoupení na Světovém poháru v Düsseldorfu nad Španělskem 2:1. V první dvouhře sice nestačil Tomáš Berdych na Davida Ferrera, ale po druhém singlu Jan Hájek proti Salva-Vidalovi vyrovnal a rozhodla závěrečná čtyřhra. V té porazila dvojice Martin Damm, Berdych po dramatickém průběhu pár Ferrer, Salva-Vidal.

Berdychovi se proti Ferrerovi nedařilo především při vlastním podání, celkem pětkrát ho česká jednička během zápasu ztratila. Ferrer tak bez problémů získal první bod Španělů. První český bod tak získal až Jan Hájek, až 101. hráč světového žebříčku.

Hájek vstoupil do zápasu s Bartolomem Salva-Vidalem sebevědomě a celkem brzy získal první set v poměru 6:2. Lepší byl i ve druhé sadě, kdy musel Salva-Vidal stále dotahovat jeho vedení. Za stavu 4:4 měl sice Španěl na své raketě třikrát brejkbol, ale Hájek jeho atakům odolal a v následné hře naopak prorazil jeho servis. Celé utkání vyhrál za hodinu a čtvrt.

Martin Damm s Tomášem Berdychem sice ztratili proti Španělům první set po vyrovnané koncovce až 5:7. Druhou sadu ale vyhráli 6:3 a o osudu celého utkání tak rozhodl závěrečný tiebreak hraný do deseti. Češi prohrávali už 4:7, pak ale pěti vyhranými míči skóre otočili a nakonec vyhráli v poměru 10:8.

Ve druhé skupině prohráli Američané s Chile. Světový hráč číslo osm James Blake nejprve nestačil na Gonzaleze a prohrál po setech 4:6 a 5:7. Ve druhé dvouhře si pak olympijský vítěz z Atén Nicolas Massu poradil s Mardy Fishem.

Modrá skupina:
ČR - Španělsko 2:1
Berdych - Ferrer 1:6, 3:6, J. Hájek - Salva-Vidal 6:2, 6:4, Damm, Berdych - Ferrer, Salva-Vidal 5:7, 6:3, 10:8.
Červená skupina:
USA - Chile 1:2
Blake - Gonzalez 4:6, 5:7, Fish - Massu 4:6, 6:7, M. Bryan, B. Bryan - Aguilar, Peralta 6:1, 6:2.

4 : 6, 2 : 6 Macháč - Sinner 4 : 6, 2 : 6 konec
20240327T20 : 00:00+0100