Rubriky:

Tenis

Pro Hernycha bylo vítězství vzpruhou po Roland Garros

26. června 2007 17:46 - LONDÝN

Velkou vzpruhou bylo pro českého tenistu Jana Hernycha vítězství nad Francouzem Markem Gicquelem ve Wimbledonu. Začátek, kdy první set prohrál s nulou, pro něj sice dobře nevypadal, ale Hernych, který hrál první zápas od zranění zad v úvodním kole Roland Garros, pak našel herní rytmus a další tři sady vyhrál shodně 6:4.

"Potřeboval jsem se rozehrát, protože jsem nehrál žádný turnaj na trávě a ani jsem toho tady moc nenatrénoval, protože jsem přijel v sobotu a pak dva dny pršelo," řekl po zápase novinářům. Hladká porážka v prvním setu ho nijak neznervóznila, protože počítal s tím, že mu bude chvíli trvat, než se dostane do hry. "Kdybych ale prohrál i druhý, bylo by rozhodnuto," dodal.

Bleskla mu ale hlavou Paříž a zejména okamžiky těsně před úterním zápasem, kdy se ho organizátoři vyptávali, jak se cítí a zda zápas dohraje. "Mám strašnou radost," řekl, i když si povzdechl, že po zápase je velmi unavený.

Na Ljubičiče půjde jako na každého

"Záda drží a zdravotně jsem stoprocentně fit," pochvaloval si postupný návrat do formy po zranění. "Nejsem na tom dobře fyzicky. Kdybych tady býval prohrál ten čtvrtý set, tak by to bylo hodně těžké. A zase jsem na tom dobře psychicky, protože nemám co ztratit," uzavřel v narážce na svého příštího wimbledonského soupeře, favorizovaného Chorvata Ivana Ljubičiče.

"Na Ljubičiče půjdu jako na každého - jednou ho brejknout a držet si servis," řekl s úsměvem. S Ljubičičem už nehrál mnoho let, ale ví, že jeho servis je velká zbraň. "Je to jeden z nejlépe servírujících tenistů na okruhu. Uvidíme..."

Travnatý povrch Hernychovi vyhovuje. "Tím, že hraji ploché údery, míček hodně na trávě sklouzává, a tím je to pro soupeře obtížnější hrát. Mají to hodně nízko," vysvětlil. "Tím asi hodně vyhrávám."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..