Vaidišová a Benešová postupují do druhého kola Wimbledonu

LONDÝN

České tenistky Nicole Vaidišová a Iveta Benešová postoupily do druhého kola grandslamového Wimbledonu. Vaidišová vyřadila Italku Karin Knappovou 7:6 a 6:2, Benešová si poradila s Catalinou Castaňovou z Kolumbie po setech 6:0 a 7:5. Obě hráčky měly původně své zápasy prvního kola hrát už v úterý, ale vinou špatného počasí byla jejich utkání přeložena.

Na kurt nastoupila o den později než bylo plánováno i Barbora Záhlavová-Strýcová, ale zápas prvního kola ji nevyšel. S Rakušankou Tamirou Paszekovou prohrála 4:6 a 6:7, při své čtvrté účasti ve Wimbledonu dokázala přejít přes první kolo pouze před dvěma lety.

Iveta Benešová se v druhém kole utká s dvanáctou nasazenou Jelenou Dementěvovou z Ruska, soupeřkou Vaidišové bude Nicole Prattová z Austrálie.

I ve středu přerušil program déšť

Nepřízeň počasí nakonec ukončila předčasně dnešní dění na londýnské trávě. Wimbledonští pořadatelé kvůli dešti zrušili kompletní zbývající program. Na kurtu byli před přerušením také tři čeští zástupci v druhém kole dvouhry - Tomáš Zíb, Jan Hernych a Lucie Šafářová.

Zatímco první dva jmenovaní ještě neodehráli ani set, zápas Šafářové s Řekyní Eleni Daniiliduovou právě vrcholil. Česká tenistka vedla 4:2 v rozhodujícím třetím setu a v sedmé hře byla při jejím servisu shoda.

Výkon přítelkyně Tomáše Berdycha ovlivnily problémy s pravým kolenem, které si poranila při podklouznutí hned v prvním gamu druhé sady. Po ošetření byla Šafářová schopna pokračovat v zápase, i když především zpočátku na ní byla patrná nejistota při pohybu. Vrátila se však zpátky do hry a měla rozhodující set dobře rozehraný.

Wimbledon 2007 - výsledky českých tenistů:
MUŽI
Čtyřhra - 1. kolo:
Levinský, Škoch (ČR) - Granollers-Pujol, Robredo (Šp.) 6:4, 7:6 (7:4), 6:2.
ŽENY
Dvouhra - 1. kolo:
Vaidišová (14-ČR) - Knappová (It.) 7:6 (8:6), 6:2, Benešová (ČR) - Castaňová (Kol.) 6:0, 7:5, Paszeková (Rak.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 7:6 (7:3).