Rubriky:

Tenis

Ve Wimbledonu postoupily vinou deště jen Mauresmová a Šarapovová

30. června 2007 20:39 - LONDÝN

Jen dvě tenistky Ruska Maria Šarapovová a Francouzka Amélie Mauresmová si v sobotním deštivém počastí stihly ve Wimbledonu vybojovat postup do osmifinále. České naděje Nicole Vaidišová a Tomáš Berdych opouštěli kurty shodně v průběhu druhé sady a na pokračování musejí čekat do pondělka. V neděli se totiž ve Wimbledonu dle tradice nehraje. Za celý dnešní den se mohlo hrát jen 75 minut.

Vaidišová i Berdych úvodní sady shodně vyhráli. Zápas aktuálně nejlepší Češky s běloruskou hráčkou Viktorií Azarenkovou byl přerušen za stavu 6:4 a 3:2, Berdych zamířil do šaten s vedením 6:4 a 2:3 nad Korejcem I Hjong-tchekem. Po téměř tříhodinovém dalším čekání pořadatelé všechny dnešní zápasy zrušili.

Šarapovová, světová dvojka a wimblodonská vítězka z roku 2004, stihla porazit Japonku Ai Sugijamaovou dvakrát 6:3 a obhájkyně titulu Mauresmová ztratila jen tři gamy s Italkou Marou Santangelovou. Čekání jí prý nevadilo.

"Strávila jsem ho docela příjemně. Vykládáte si s přáteli, i když v hlavě pořád myslíte na to, že za chvíli můžete jít na kurt. Takže uvolněný člověk nemůže být," řekla Mauresmová, na niž Vaidišová může v příštím kole narazit.

Zhruba hodinu se na kurtu zdržela i Šarapovová. Počasí nevěstilo nic dobrého, takže se snažila nechybovat a co nejrychleji zápas ukončit. Ale lehce pršet začalo v posledním gamu, když ruská tenistka podávala na vítězství za stavu 40:15.

Když rozhodčí zkontrolovala podmínky na hřišti, nechala pokračovat. To se však Sugijamaové nelíbilo. "Nebylo jednoduché to ukončit, ale ani pokračovat. Podle mého byla tráva příliš mokrá, než aby se se na ní dalo hrát," postěžovala si.

Šarapovové nicméně stačily dva míčky, aby utkání ukončila. "Byla to zvláštní situace. Začalo pršet, i při mečbolu se to mohlo přerušit a musela bych čekat. Takže jsem moc ráda, že to mám za sebou," dodala.

Wimbledon 2007
Ženy
Dvouhra - 3. kolo:
Šarapovová (2-Rus.) - Sugijamaová (26-Jap.) 6:3, 6:3, Mauresmová (4-Fr.) - Santangelová (28-It.) 6:1, 6:2.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..