Dlouhý postoupil do druhého kola turnaje v Bastadu

Český tenista Lukáš Dlouhý postoupil do druhého kola turnaje v Bastadu. Na švédské antuce v pondělí porazil 6:1 a 6:4 domácího Michaela Ryderstedta, který se do hlavní soutěže dostal díky divoké kartě od pořadatelů.

V dalším zápase Dlouhého čeká vítěz duelu s turnajovou trojkou Jarkkem Nieminenem z Finska, Belgičanem Olivierem Rochusem. V Bastadu se hraje celkem o 353 450 eur.

BASTAD
Dvouhra - 1. kolo:
Dlouhý (ČR) - Ryderstedt (Švéd.) 6:1, 6:4, Horna (Peru) - Robredo (1-Šp.) 6:1, 1:6, 6:1, O. Rochus (Belg.) - Nieminen (3-Fin.) 6:4, 6:2, Moya (4) - Navarro (oba Šp.) 6:2, 6:4, Volandri (5) - Luzzi (oba It.) 4:6, 7:5, 6:1, Massu (Chile) - Koroljov (Rus.) 4:6, 6:3, 6:4, Almagro (Šp.) - Prpic (Švéd.) 6:1, 3:6, 6:1.

Český tenista Jan Hernych nestačil v prvním kole turnaje ve švýcarském Gstaadu na Němce Philippa Kohlschreibera. Se čtvrtým nasazeným hráčem v pondělí prohrál dvakrát 7:6.

Ve druhém setu byl zápas za stavu 6:5 pro Kohlschreibera přerušen kvůli dešti. Český tenista sice poté dokázal dotáhnout sadu do tie-breaku, v něm ale stejně jako v prvním setu dominoval jeho soupeř.

Duel českého tenisty Radka Štěpánka s Marinem Čiličem z Chorvatska byl kvůli dešti odložen na středu. Zápas byl přerušen v prvním setu za stavu 4:4.

Další čeští hráči Jiří Vaněk s Janem Hájkem se ke svým zápasům ani nedostali.

Na turnaji v Gstaadu si mezi sebe tenisté rozdělí 421 250 eur.

GSTAAD
Kohlschreiber (4-Něm.) - Hernych (ČR) 7:6 (7:0), 7:6 (7:3), Vliegen (Belg.) - Gaudio (Arg.) 6:4, 6:7 (3:7), 6:4.