Druhý nasazený Davyděnko vypadl v Umagu v prvním kole

Světová tenisová čtyřka Nikolaj Davyděnko vypadl na turnaji v chorvatském Umagu v prvním kole. Druhý nasazený hráč nestačil na Gillese Simona, kterému podlehl 2:6, 6:2 a 3:6. Rus sice dokázal za stavu 0:5 ve třetí sadě odvrátit čtyři mečboly a snížit na 3:5, pak ale nedokázal využít brejku a potřetí za sebou letos neprošel přes první kolo.

S turnajem v americkém Indianapolis se už v prvním kole rozloučili dva nasazení tenisté. Domácí vítěz z roku 2005 a sedmý nasazený hráč Robby Ginepri nestačil v pondělí na Michaela Berrera, kterému podlehl 6:3, 2:6 a 1:6, turnajová osmička Němec Benjamin Becker vypadl s Kanaďanem Frankem Dancevicem po setech 4:6 a 6:3.

Až na třetí pokus se slovinské tenistce Katarině Srebotnikové podařilo letos projít do druhého kola turnaje v americkém Stanfordu. V pondělním duelu porazila sedmá nasazená hráčka podniku dotovaného částkou 600 000 dolarů Olgu Pučkovovou z Ruska 6:3 a 6:4.

INDIANAPOLIS
Dvouhra - 1. kolo:
Berrer (Něm.) - Ginepri (7-USA) 3:6, 6:2, 6:1, Dancevic (Kan.) - Becker (8-Něm.) 6:4, 6:3, Del Potro (Arg.) - Delic (USA) 7:5, 7:6 (7:5).
UMAG
Simon (Fr.) - Davyděnko (2-Rus.) 6:2, 2:6, 6:3, Ramirez (Šp.) - Gaudio (Arg.) 6:0, 6:4, Riba (Šp.) - Belič (Chorv.) 6:2, 2:6, 6:4.
STANFORD
Srebotniková (7-Slovin.) - Pučkovová (Rus.) 6:3, 6:4, Šuaj Pcheng (Čína) - Bovinová (Rus.) 6:3, 6:4, Tuová - Shaughnessyová (obě USA) 7:6 (7:3), 6:1, Daniilidouová (Řec.) - Liuová (USA) 4:6, 7:5, 6:1, Osterlohová - Craybasová (USA) 6:2, 7:5.