Štěpánek je v semifinále turnaje v Montrealu

MONTREAL/LOS ANGELES

Český tenista Radek Štěpánek postoupil do semifinále turnaje Masters hraném v kanadském Montrealu. V pátečním čtvrtfinále porazil světovou pětku Nikolaje Davyděnka z Ruska ve dvou setech 6:4 a 7:5. O finále se utká se světovou jedničkou Rogerem Federerem.

Radek Štěpánek začal podobně jako včerejší utkání proti Tommymu Haasovi, když prorazil soupeřovo podání hned v prvním setu. Byl to jediný brejkbol, který byl v kanadské metropoli k vidění a Čech tak zvítězil v první sadě 6:4.

Štěpánkovi se proti pátému hráči světového žebříčku podařil podobný kousek i v druhém setu a chystal se podávat na vítězství v zápase. Začal esem, ale pak ho již Rus k ničemu nepustil a vyrovnal tak na 5:5. Avšak hned v následující hře prorazil Davyděnkovi podání a to své si již udržel a zvítězil tak 7:5 a celkově 2:0 na sety.

V sobotu se český tenista utká o postup do finále se švýcarským tenistou Rogerem Federerem, který v pátek večer porazil Australana Lleytona Hewitta ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Šafářovou vyřadila Ivanovičová

Lucii Šafářovou zastavila na turnaji v Los Angeles před branami čtvrtfinále světová pětka Ana Ivanovičová. Dvacetiletá Češka, jež byla nasazená jako číslo šestnáct, podlehla favorizované srbské soupeřce v třetím kole 2:6 a 2:6.

Devatenáctiletá Ivanovičová měla první vzájemné utkání s českou fedcupovou reprezentantkou plně pod kontrolou. Za celý zápas čelila pouze jednomu brejkbolu, i ten ale odvrátila a zvítězila za hodinu a sedm minut.

Montreal: Dvouhra - čtvrtfinále:
Štěpánek (ČR) - Davyděnko (4-Rus.) 6:4, 7:5, Federer (Švý) - Hewitt (Aus) 6:3, 6:4.
Los Angeles: Dvouhra - 3. kolo
Ivanovičová (3-Srb.) - Šafářová (16-ČR) 6:2, 6:2, Šarapovová (1-Rus.) - Krajicková (Niz.) 7:6 (7:4), 6:7 (3:7), 6:4, Jankovičová (2-Srb.) - Bammerová (13-Rak.) 6:2, 6:1, Dementěvová (9-Rus.) - Hantuchová (5-SR) 6:3, 4:1 skreč, Razzanová (Fr.) - Mirzaová (Indie) 6:1, 7:6 (8:6), Azarenková (Běl.) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:1, 6:2.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200