Berdycha čeká v osmifinále US Open Roddick, Vaidišová dohrála

NEW YORK/PRAHA

Český tenista Tomáš Berdych si na US Open zahraje osmifinále, čímž vyrovnal svoje maximum na tomto grandslamovém turnaji z let 2004 a 2006. Ve třetím kole porazil Španěla Fernanda Verdaska po setech 7:6, 6:1 a 7:6. Dalším soupeřem české jedničky bude Američan Andy Roddick, pátý nasazený hráč turnaje. Nedařilo se naopak Nicole Vaidišové, která nestačila na Izraelku Šahar Peerovou, které podlehla 4:6, 6:3 a 6:7.

Devátý nasazený Berdych zaznamenal proti Verdaskovi 11 es a zápas ukončil po dvou a čtvrt hodinách. S oblíbencem newyorských fanoušků Roddickem má zatím vyrovnanou bilanci. Letos sice s Američanem prohrál na antuce během prvního kola Davisova poháru v Ostravě, ale před rokem jej dokázal porazit na tvrdém povrchu. Na turnaji Masters v Madridu vyhrál 7:6 a 6:3.

Jednadvacetiletý Berdych na newyorském grandslamu dosud neztratil ani set. Roddick před dvěma dny oslavil pětadvacáté narozeniny a US Open už v roce 2003 vyhrál.

Vaidišová se s turnajem loučí

Ve třetím kole ženské dvouhry naopak skončila cesta Nicole Vaidišové. Třináctá nasazená hráčka sice proti izraelské soupeřce Peerové vyhrála první set, další dva však ztratila a s turnajem se loučí. Vaidišová tak zopakovala své loňské vystoupení na US Open. Tam rovněž vypadla ve třetím kole. Jejím maximem na posledním grandslamu sezóny je tak účast v osmifinále z roku 2005.

US OPEN 2007 - výsledky českých tenistů:
MUŽI
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (9-ČR) - Verdasco (Šp.) 7:6 (7:2), 6:1, 7:6 (7:3).
Čtyřhra - 2. kolo:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Mertiňák, Pála (SR/ČR) 6:3, 6:2.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Jen C', Knowles (3-Čína/Bah.) - Uhlířová, Aspelin (ČR/Švéd.) 6:7 (4:7), 6:1, 10:5.