Peschkeová je na US Open ve čtvrtfinále čtyřhry

NEW YORK/PRAHA

Česká tenistka Květa Peschkeová bude na US Open bojovat o postup do deblového semifinále. Cestu do čtvrfinále si spolu s Australankou Rennae Stubbsovou zajistila vítězstvím nad dvojicí Daniela Hantuchová, Martina Hingisová.

Peschkeová, která je do čtyřhry posledního grandslamu sezóny nasazená jako číslo šest, prohrála se svou partnerkou úvodní sadu, ve druhém setu vyrovnaného duelu ale dokázala srovnat krok. Rozhodující třetí set pak česko-australský pár získal v poměru 6:4.

Do třetího kola smíšené čtyřhry nepostoupila Vladimíra Uhlířová. Česká tenistka spolu se Švédem Simonem Apelinem podlehla v utkání 2. kola čínsko-australskému páru Zi Jan, Mark Knowles ve třech setech.

Češi na US Open
Ženy - čtyřhra, 3. kolo:
Peschkeová, Stubbsová (6-ČR/Austr.) - Hantuchová, Hingisová (SR/Švýc.) 4:6, 6:3, 6:4.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Zi Jan, Knowles (Čína/Aus.) - Uhlířová, Aspelin (ČR/Švéd.) 6:7 (4:7), 6:1, 10:5.