Rubriky:

Tenis

Daviscupový tým se sešel v Praze, Berdych už je v pořádku

16. září 2007 15:58 - PRAHA

Čeští tenisoví reprezentanti se v Praze sešli k barážovému utkání Davis Cupu se Švýcarskem, které je čeká od pátku do neděle v Sazka Areně. Nehrajícímu kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi se hlásili všichni nominovaní včetně uzdraveného Tomáše Berdycha. Nejlepší český hráč po potížích na US Open, kde musel vzdát svůj osmifinálový zápas, dnes absolvoval poslední vyšetření v nemocnici v Motole a na daviscupové utkání bude stoprocentně fit.

Berdycha během duelu s Američanem Andym Roddickem postihla záhadná slabost a dýchací potíže, které nakonec lékaři diagnostikovali jako krátkou srdeční arytmii. Před duelem se Švýcarskem tak Berdych hlavně odpočíval. "Nejvíc vyšetření jsem absolvoval, když jsem se vrátil z Ameriky domů, nemocnici jsem už opouštěl v pořádku. Pak jsem měl tři čtyři dny doma úplný klid, abych se zaklimatizoval, srovnal s časovým posunem a nezatěžoval to," řekl dnes novinářům Berdych.

Od úterý po návratu z Ameriky začal s lehkým tréninkem. "Vyjel jsem na kolo, lehce běhal a cvičil. Cítil jsem se v pohodě, všechna vyšetření byla v pořádku, a tak jsem si v pátek zahrál extraligu," uvedl Berdych, jenž přispěl ve finále soutěže k vítězství Prostějova. "Jsem rád, že jsem si po těch pěti šesti dnech klidu zahrál. Ta pauza mi snad neuškodí, nebyla zas tak velká. Na US Open jsem se cítil perfektně, snad to přesunu i do Davis Cupu," prohlásil.

Na množství srdečních kolapsů u fotbalistů si nevzpomněl

Nad svojí krátkodobou indispozicí prý příliš nepřemýšlel. "Těžko říct, jestli byla ohrožena moje účast v Davis Cupu. U tohohle nikdy nevíte, najednou to zmizí, pak to může přijít. Hlavní je, že to nebude mít vliv na moji tenisovou kariéru," řekl Berdych. Na množící se srdeční kolapsy fotbalistů si nevzpomněl. "Není moc dobré se k tomu v hlavě vracet. Všechno je v pořádku a to je hlavní," uvedl prostějovský tenista.

S Radkem Štěpánkem vymýšleli, jak přemoci fenomenálního Švýcara Rogera Federera. Hlavní prý bude sebedůvěra a pohoda, která během dnešního setkání s novináři na libeňském nádraží z týmu přímo čišela. "Je potřeba, abychom si věřili. I Federer je člověk," poznamenal Berdych. Štěpánek jen přizvukoval. "Federer pro mě rozhodně není nějaká ikona, které bych se bál. Odevzdám všechno," řekl Štěpánek.

Proti Federerovi se chce Štěpánek ukázat

Jeho návrat do týmu výrazně posílil české naděje. "Pro mě je obrovská motivace se ukázat. Proti komu jinému než Federerovi," uvedl. Někdejší spory už jsou prý dávno zažehnány. "U nás to není tak, že bychom se s Radkem nepotkali rok. My se vídáme na turnajích, všechno je bez problémů," řekl Berdych. "Mě hlavně těší, že jsme konečně kompletní," pochvaloval si Navrátil. "Příští neděli budu spokojený, když vyhrajeme 3:2," dodal.

Jeho svěřenci v sobotu individuálně trénovali na Spartě, večer stejně jako Federer přiletěl do Prahy i Štěpánek. Dnes v poledne se tým poprvé sešel na společném obědě, v hale libeňského nádraží pak absolvovali Štěpánek s Berdychem exhibiční čtyřhru se zástupci Českých drah. Ještě během odpoledne vyrazili Češi na první prohlídku Sazka Areny, Berdych prý halu uvidí poprvé.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..