Rubriky:

Tenis

Největším favoritem na zisk Zlaté hokejky je Milan Hejduk

30. července 2003 09:30 - PRAHA

Osm českých hvězd z NHL a nejlepší brankář s nejproduktivnějším hráčem extraligy figurují v elitní desítce ankety Zlaté hokejka o nejlepšího hokejistu sezóny 2002/03, jehož jméno budeme znát 16. srpna.

 

ČTK

Galavečer, při němž bude odtajněno pořadí na prvním až desátém místě, proběhne v karlovarském hotelu Thermal za asistence kamer TV Nova. Z loňské elitní desítky se mezi nejlepší znovu prosadili jen Havlát, Čechmánek, T. Kaberle a Jágr, který od roku 1995 neskončil v anketě hůř než druhý. Letos se mu to ale může stát.

Zatímco v posledních sedmi letech se o prvenství v anketě dělili právě jen Jágr s Haškem a mezi ně se na nejvyšší stupínek předloni vklínil Dopita, letos je pole favoritů pestřejší. Pětinásobnému držiteli trofeje Jágrovi se moc nedávají šance obhájit prvenství, naopak poprvé v životě může vyhrát nejlepší střelec NHL Hejduk, který skončil v minulém roce až šestnáctý, ale v poločase letošní ankety získal nejvíc trenérských bodů a při závěrečném hlasování byl na první pozici mj. i u redaktorů Práva.

Naději na prvenství má i vítěz Stanleyova poháru Eliáš, jemuž skvěle vyšel finiš sezóny. Vynikající rok mají za sebou rovněž obě osobnosti domácí scény v elitní společnosti. Zejména brankář Málek může figurovat vysoko, stejně jako na MS v dresu národního týmu zářící útočník Straka. Vše se ukáže až během slavnostního vyhlášení, kterým diváky provedou Aleš Háma s Jakubem Wehrenbergem. Ocenění hokejisté jsou do lázeňského města pozvaní už na pátek 15. srpna, přičemž mnozí z nich určitě přijedou, aby si zahráli na tamním hřišti golf a jiní třeba zvolí tenis.

Elitní desítka Zlaté hokejky 2003
Roman Čechmánek Philadelphia/Los Angeles
Patrik Eliáš New Jersey
Martin Havlát Ottawa
Milan Hejduk Colorado
Jaromír Jágr Washington
Tomáš Kaberle Toronto
Richard Král Třinec
Roman Málek Slavia
Martin Straka Pittsburgh
Petr Sýkora Anaheim
Další pořadí ankety: 11. Hudler (Vsetín/Kazaň) a Prospal (Tampa Bay), 13. Čajánek (St. Louis), 14. Reichel (Toronto), 15. Moravec (Vítkovice/Jaroslavl), 16. Vlasák (Omsk), 17. Burger (Vítkovice), 18. A. Svoboda (Pardubice), 19. F. Kučera (Slavia), 20. Marek (Třinec/Sparta), 21. Trvaj (Vítkovice), 22. M. Sýkora (Pardubice) a Špaček (Columbus), 24. P. Sýkora (Pardubice), 25. Bonk (Ottawa).

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..