Moya otočil utkání proti Patiencemu a je ve čtvrtfinále

DELRAY BEACH/MARSEILLE/COSTA DO SAUIPE

Nejvýše nasazený tenista na turnaji v brazilském Costa do Sauipe Carlos Moya otočil středeční utkání 2. kola proti Francouzi Olivieru Patiencemu a postoupil mezi nejlepších osm. V úvodním setu sice favorizovaný Španěl prohrál 5:7, potom už ale svému soupeři povolil jedinou hru. V Brazílii si tenisté rozdělí celkem 485 000 dolarů.

Na tenisovém turnaji v Delray Beach skončil hned v prvním kole pátý nasazený Němec Florian Mayer. Utkání proti Japonci Keji Nišikorimu, jenž do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace, za stavu 0:6, 3:4 skrečoval kvůli bolestem stehenního svalu.

Dál jde naopak turnajová jednička domácí James Blake, který si poradil se svým krajanem Robertem Kendrickem dvakrát 7:5.

Prvním čtvrtfinalistou turnaje v Marseille je Mahut

Domácí tenista Nicolas Mahut se jako první probojoval do čtvrtfinále turnaje v Marseille. Ve středečním večerním zápase porazil pátého nasazeného Juana Carlose Ferrera ze Španělska.

Bývalá světová jednička sice vyhrála první set 7:5, poté ale v dramatickém utkání další dvě sady ztratila v poměru 4:6 a 6:7. Mahuta čeká v boji o semifinále vítěz zápasu mezi Andym Murrayem a Stanislasem Wawrinkou.

DELRAY BEACH:
Dvouhra - 1. kolo:
Blake (1-USA) - Kendrick (USA) 7:5, 7:5, Querrey (3-USA) - Šukin (Rus.) 6:1, 6:4, Spadea (6-USA) - Gremelmayr (Něm.) 6:3, 6:4, Delic (USA) - Young (USA) 7:6, (9:7), 6:3, Nišikori (Jap.) - Mayer (5-Něm.) 6:0, 4:3 skreč.
MARSEILLE:
Dvouhra - 2. kolo:
Mahut (Fr.) - Ferrero (5-Šp.) 5:7, 6:4, 7:6 (7:1).
COSTA DO SAUIPE:
Moya (1-Šp.) - Patience (Fr.) 5:7, 6:1, 6:0, O. Hernandez (Šp.) - Roitman (Arg.) 6:3, 2:6, 6:4.