Tenista Blake vstoupil do turnaje v San Jose hladkou výhrou

Druhý nasazený tenista turnaje v San Jose Američan James Blake začal bezproblémovým vítězstvím, když si v prvním kole poradil za pouhých 55 minut s krajanem Warburgem 6:3 a 6:1. Devátý hráč světa nasázel soupeři z kvalifikace devět es a využil čtyři z pěti brejkbolů. V druhém kole narazí finalista z Delray Beach na krajana Jesseho Levina.

V Buenos Aires se v prvním kole nedařilo šampiónům z předchozích dvou let. Po porážce v úvodu turnaje musí na obhajobu loňského titulu zapomenout druhý nasazený tenista a domácí favorit Juan Monaco, podobně dopadl i šampión z roku 2006 Carlos Moya ze Španělska. Monaco nestačil v prvním kole na krajana Augustina Calleriho, kterému podlehl po setech 4:6, 6:2 a 3:6.

Také Moya, který na turnaji triumfoval už v roce 2003, prohrál s domácím tenistou. José Acasuso si s pátým nasazeným hráčem poradil za necelých 80 minut po setech 6:2 a 6:4, když jen jednou ztratil podání a využil čtyři z pěti brejkbolů.

Argentinka Betina Jozamiová si první start na turnaji okruhu WTA v kariéře osladila překvapivým vítězstvím. V prvním kole turnaje v kolumbijské Bogotě porazila 278. tenistka světa nejvýše nasazenou hráčku Flavii Pennettaovou po setech 6:1, 2:6 a 6:4.

Italská favoritka, která je ve světovém žebříčku o 246 příček výše než Jozamiová, přitom měla dost šancí duel vyhrát. Ve třetím setu však nedokázala využít vedení 3:2 a poté ani 4:3. Jozamiová se do hlavní soutěže probojovala přes kvalifikaci a v druhém kole se utká s Ukrajinkou Marií Korytcevovou, která v úterý vyřadila českou tenistku Petru Cetkovskou.

SAN JOSE
Dvouhra - 1. kolo:
Blake (2) - Warburg (oba USA) 6:3, 6:1, Gremelmayr (Něm.) - Querrey (7-USA) 5:7, 7:6 (7:1), 6:3, Fish - Smyczek (oba USA) 6:3, 6:4, Ginepri - Witten (oba USA) 6:2, 5:7, 6:4, Becker (Něm.) - Daniel (Braz.) 6:1, 3:0 skreč, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) - Mirnyj (Rus.) 7:6 (7:4), 5:7, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Bhúpathí, Knowles (2-Ind./Bah.) - Levinský, Štěpánek (ČR) 6:2, 6:3.
BUENOS AIRES:
Calleri - Monaco (2-oba Arg.) 6:4, 2:6, 6:3, Acasuso (Arg.) - Moya (3-Šp.) 6:2, 6:4, Gimeno-Traver - Ramirez Hidalgo (Šp.) 2:6, 6:1, 6:2, Almagro (Šp.) - Vassallo Arguello (Arg.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:2).
BOGOTÁ:
Jozamiová (Arg.) - Pennettaová (1-It.) 6:1, 2:6, 6:4, Korytcevová (Ukr.) - Cetkovská (ČR) 6:1, 4:6, 7:6 (7:3).
Benešová, Matteková (1-ČR/USA) - Jansová, Senogluová (Pol./Tur.) 6:4, 6:2.