Rubriky:

Tenis

Soud rozhodl o tom, že se bude moci sázet na Roland Garros

29. dubna 2008 18:07 - BRUSEL

Organizátoři tenisového French Open prohráli soudní spor se sázkovými společnostmi, kterým chtěli zakázat sázení na slavný grandslam. V neprospěch pořadatelů Roland Garros v úterý rozhodl soud v belgickém Lutychu.

Francouzské tenisové federaci se nelíbilo, že společnosti Betfair, bwin a Ladbrokes vydělávají na sázení na Roland Garros. Před soudem také argumentovala tím, že kdyby se grandslam dostal kvůli sázkám do korupčního skandálu, přišel by o svou důvěryhodnost a utrpěl finanční ztrátu.

V loňském roce navštívilo neoficiální antukové mistrovství světa 450 000 fanoušků a další tři miliardy sledovalo přenosy v televizi. Organizátoři vydělali celkem 118 miliónů eur.

Soud dal také za pravdu představitelům společnosti bwin, kteří tvrdí, že název turnaje musí používat v propagaci svých sázek, aby upoutali zájem svých klientů. "Pouhé využití názvu sportovního podniku nemůže být považováno za druh parazitismu," stojí v prohlášení Evropské asociace her a sázek (EGBA).

Podle statistik asociace je tenis vedle fotbalu a dostihových sázek jedním z nejpopulárnějších sportů, na který se sází.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..