Rubriky:

Tenis

Zakopalová litovala, že jí finále v Praze znovu uteklo

4. května 2008 08:18 - PRAHA

Potřetí během čtyř let česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Praze do semifinále, ale ani na třetí pokus se nedostala dál. Po sobotní porážce s Běloruskou Victorií Azarenkovou neskrývala zklamání.

"Chtěla jsem to prolomit, ale bohužel soupeřka byla proti. První gamy jsme se docela tahaly, ale ona dobře servíruje, což se o mně nedalo říct. To byl hlavní faktor toho zápasu," řekla třiapadesátá hráčka světa.

Dvě dešťové přestávky a přerušení hry ji nijak nezaskočily. Při té druhé za stavu 3:6 a 2:5 jen doufala v obrat. "Už jsem neměla co ztratit, takže mi to bylo víceméně jedno. Říkala jsem si, že se třeba stane ještě zázrak, ale ten se nestal," uvedla sedmá nasazená hráčka.

Více o Prague Open najdete ZDE:

Zakopalová měla během neplánované pauzy čas promyslet taktiku, ale ta byla velice jednoduchá. "Věděla jsem, že má servis, takže pro mě bude nejdůležitější jí ten servis vrátit a dostat ji do výměny. To byl jediný klíč. Zkusit ji brejknout a pak kdo ví, jak by dopadl můj servis," řekla.

V Praze ve čtvrtfinále porazila osmnáctou hráčku světa Šahar Peerovou z Izraele, ale bezprostředně po vyřazení měla ze svého vystoupení smíšené pocity. "Semifinále je dobrý výsledek, ale jsem samozřejmě zklamaná z dnešního zápasu, chtěla jsem víc. Musím si z toho vzít to pozitivní a jít dál."

Nyní ji čeká kvalifikace turnaje v Berlíně, do níž vstoupí už v neděli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..