Čeští tenisté podlehli ve Světovém poháru Američanům 1:2

Čeští tenisté neuspěli ve svém úvodním utkání Světového poháru družstev v Düsseldorfu a podlehli Američanům 1:2 na zápasy. Po nedělních dvouhrách byl stav vyrovnaný 1:1, v pondělí o posledním bodu rozhodla čtyřhra, ve které Tomáš Berdych s Pavlem Víznerem prohráli s Jamesem Blakem a Waynem Odesnikem 6:0, 5:7 a 8:10.

Čeští reprezentanti tak nevyužili oslabenou sestavu soupeře, kterému chybějí v Düsseldorfu bratři Bryanové i Andy Roddick. V prvním setu také Američané na mnohem zkušenější české deblisty vůbec nestačili a získali pouze osm výměn. Druhý set už byl vyrovnanější, české duo nevyužilo možnost ukončit set při vlastním podání za stavu 5:4 a Američané dokázali jejich slabší chvilku využít k zisku setu v poměru 7:5.

O prvních bodech do tabulky Červené skupiny rozhodli Blake s Odesnikem až v super tie-breaku, když využili čtvrtý mečbol. Dalšími soupeři českého týmu ve skupině budou Argentinci a Švédové. Jejich vzájemný souboj je po dvouhrách rovněž vyrovnaný 1:1.