Rubriky:

Tenis

Tenista Djokovič se na antuce cítí jako doma

21. května 2008 10:57 - HAMBURK

Srbský tenista Novak Djokovič zatím dosáhl největších úspěchů na rychlých površích, ale před nedělním startem Roland Garros vzkázal soupeřům, že se i na antuce cítí jako doma. Právě na červených kurtech totiž v rodné zemi začínal.

"Vyrostl jsem na antuce. V Srbsku je devadesát procent kurtů antukových, takže každé léto jsem hrál spoustu turnajů na tomto povrchu," řekl Djokovič agentuře Reuters.

Momentálně je na třetím místě světového žebříčku, ale s přispěním triumfu na Australian Open vede pořadí podle letošních výsledků. Na antuce vyhrál turnaj série Masters v Římě a své kvality potvrdil i minulý týden v Hamburku, kde po tříhodinové bitvě v semifinále podlehl trojnásobnému vítězi French Open Rafaelu Nadalovi.

Rodák z Bělehradu, který ve čtvrtek oslaví jednadvacáté narozeniny, se chce stát všestranným hráčem. "Pracuji na tom a zatím jsem poměrně spokojený se svými pokroky. Hodně jsem zlepšil voleje a jsem schopen měnit rytmus hry, což je pro Roland Garros klíčové," uvedl.

V posledních dvou letech na pařížské antuce vypadl vždy s Nadalem, v roce 2006 proti němu neuspěl ve čtvrtfinále, loni v semifinále. Tentokrát do turnaje vstoupí s prvním grandslamovým titulem v kapse a vírou, že je schopen porazit kohokoliv. Nevadí mu ani tlak spojený s jeho postavením ve světovém žebříčku. "Ve většině zápasů jsem favoritem, ale ta role se mi líbí. Je to pro mě něco nového. Je to výzva a zatím se s tím vyrovnávám docela dobře," pochvaloval si.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..