Rubriky:

Tenis

Heninová přijela do Paříže jako divačka, začíná nový život

25. května 2008 12:14 - PAŘÍŽ

Poslední tři roky nenašla Justine Heninová na pařížských kurtech přemožitelku, ale tentokrát přijela do areálu Roland Garros jen jako divačka. Pětadvacetiletá Belgičanka nedávno náhle ukončila kariéru a chystá se začít nový život.

"Budu sama sebou, budu dělat něco jiného. Myslím, že je důležité pohnout se kupředu," řekla na tiskové konferenci před startem druhého grandslamového turnaje roku.

Na pařížském turnaji mimo jiné propaguje svou nadaci, která podporuje rodiny s nemocnými dětmi. Nepřijela prý do francouzské metropole kvůli sentimentu. "Nepotřebuju být na centrálním dvorci, abych si připomněla pocity, které jsem zde zažila. Protože ty mi nikdo nemůže vzít," vysvětlila.

Kariéru ukončila jako světová jednička, ale ani v nejmenším toho nelituje a prakticky za vyloučený považuje i pozdější návrat. "Nemyslím si, že bych při své povaze patřila mezi osoby, které si po dvou letech řeknou, že jim tenis chybí," uvedla.

Těší se, že bude mít více času na jiné činnosti. Vedle nadace třeba zaštítila svým jménem i tenisovou akademii v Belgii. "Byla jsem frustrovaná, protože jsem neměla čas zaměřit se na různé aktivity, které mám," vzpomínala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..