Rubriky:

Tenis

Štěpánek si pochvaloval, jak jeho styl platil i na Robreda

31. května 2008 17:25 - PAŘÍŽ

Český tenista Radek Štěpánek na Roland Garros systematicky ničí hru výborných antukářů. V prvním kole rozebral domácího Gillese Simona, čerstvého vítěze antukového turnaje v Casablance, a v sobotu totéž provedl dvanáctému nasazenému Tommymu Robredovi. Tomu antuka vyhovuje nejvíce ze všech povrchů a je zvyklý na dlouhé výměny od základní čáry, k nim však nedošlo.

"Můj styl už nehraje moc hráčů na okruhu, jsem schopen měnit rytmus hry, tím je dostávám pod tlak. To možná typickým antukářům moc nevyhovuje, jsou zvyklí na dlouhé výměny a k tomu je nepouštím," řekl novinářům český tenista, který často chodí na síť.

S Robredem před dnešním duelem vyhrál jen jedno ze šesti vzájemných utkání, ale dnes ho agresivní hrou a výborným podáním dostal hned od začátku pod tlak a k ničemu ho nepustil. "Měl jsem pocit, že čím dál víc se dostávám herně nad něj. Vlastně jsem odzbrojil jeho hru, i delší výměny jsem byl schopen vyhrát, takže najednou nevěděl jak hrát. Držel jsem ho pod tlakem až do šatny," pochvaloval si Štěpánek.

Den, kdy tam skoro všechno spadlo

S výjimkou zaváhání ve třetím setu duelu s krajanem Jiřím Vaňkem Štěpánek prochází turnajem naprosto suverénně. Na pomalém povrchu byl přitom Robredo favoritem. "Na antuce jsem nad ním zatím nevyhrál, bylo to na jeho povrchu, o to je to vítězství cennější," poznamenal rodák z Karviné.

Na jeho dnešním výkonu se jen obtížně hledaly chyby. "Člověk může vždycky hrát líp, ale dneska to byl den, kdy mi tam skoro všechno spadlo. Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych to mohl zkazit a dostat se do nějakých problémů. Jsem rád, že jsem předvedl takový výkon," komentoval své vystoupení.

Hladká výhra nad tenistou ze širší světové špičky ho povzbudila, ale krotil euforii. "Musím k tomu přistupovat pokorně a zase se připravovat na další zápas, jako by to bylo první kolo," zdůraznil jednadvacátý nasazený hráč.

Jeho soupeřem v boji o čtvrtfinále bude turnajová pětka David Ferrer. S tímto španělským tenistou má Štěpánek ve čtyřech vzájemných zápasech vyrovnanou bilanci, nedávno ho porazil na antuce v Římě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..