Ani 35 es nestačilo Chorvatu Karlovičovi k výhře nad Nadalem

LONDÝN/HALLE

Chorvatský tenista Ivo Karlovič sice v pátečním čtvrtfinále turnaje v Londýně nasázel 35 es, k vítězství nad světovou dvojkou Rafaelem Nadalem to však nestačilo. Španělský vítěz Roland Garros byl úspěšnější ve dvou ze tří tie-breaků, které spolu sehráli a v semifinále se utká s Andym Roddickem.

Americký tenista ani nemusel na travnaté kurty Queen's Clubu nastoupit, neboť jeho soupeř Andy Murray zápas vzdal. Brit si zranil palec na pravé ruce v utkání třetího kola proti Lotyši Ernestsu Gulbisovi. "I kdybych dnes nastoupil, myslím, že bych se dokázal dát dohromady před Wimbledonem. Ale nemá smysl jít na kurt s tím, že mohu hrát jen na padesát procent," sdělila domácí tenisová naděje pro nejslavnější turnaj, který začíná za deset dní.

Roddick vydělal na indispozici svého soupeře již podruhé za sebou. Ve třetím kole mu vzdal po prvním setu krajan Mardy Fish.

Švýcarský tenista Roger Federer postoupil na turnaji v Halle do semifinále, když porazil Kypřana Marcose Baghdatise dvakrát 6:4. Světová jednička si nadále drží šestiletou neporazitelnost na trávě. Jeho dalším soupeřem bude domácí Nicolas Kiefer, jemuž dnes vzdal v prvním setu Michal Llodra.

Tři nejvýše nasazení hráči se probojovali do semifinále antukového turnaje ve Varšavě. Ruská jednička Nikolaj Davyděnko nedal šanci svému krajanovi Jevgeniji Koroljovovi a zahraje si v sobotu proti Italovi Fabiu Fogninimu.

Turnajová dvojka Tommy Robredo měl více práce s dalším Španělem Oscarem Hernandezem, který dokázal vyhrát první set 6:4. Poté už ale favorizovaný Robredo nepřipustil komplikace v postupu do semifinále turnaje, na kterém loni slavil celkové prvenství. Tehdy byly ještě dějištěm tohoto podniku ATP Sopoty.

LONDÝN
Dvouhra - čtvrtfinále:
Nadal (1-Šp.) - Karlovič (8-Chorv.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), Roddick (3-USA) - Murray (6-Brit.) bez boje, Djokovič (2-Srb.) - Hewitt (11-Austr.) 6:2, 6:2, Nalbandian (4-Arg.) - Gasquet (5-Fr.) 6:4, 3:6, 7:6 (7:3).
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Čermák, Kerr (7-ČR/Austr.) - Björkman, Ullyet (3-Švéd./Zim.) 6:3, 6:4.
HALLE
Federer (1-Švýc.) - Baghdatis (5-Kypr) 6:4, 6:4, Kiefer (Něm.) - Llodra (Fr.) 4:0 skreč, Kohlschreiber (Něm.) - Söderling (Švéd.) 6:4, 7:6 (7:4), Blake (2-USA) - A. Beck (Něm.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).
Čtyřhra - semifinále:
Dlouhý, Paes (4-ČR/Indie) - Ljubičič, Söderling (Chorv./Švéd.) 6:4, 0:6, 10:4.
VARŠAVA
Davyděnko (1-Rus.) - Koroljov (Rus.) 6:4, 6:2, Robredo (2-Šp.) - Hernandez (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2, Monaco (3-Arg.) - Granollers (7-Šp.) 6:4, 6:3, Fognini (It.) - Caňas (5-Arg.) 7:5, 7:5.