Rubriky:

Tenis

Štěpánek ještě netrénoval, ale ve Wimbledonu chce hrát

22. června 2008 11:19 - PRAHA/LONDÝN

Aktuálně nejlepší český tenista Radek Štěpánek po úterním zranění mezižeberního svalu z turnaje v Nottinghamu ještě nevzal raketu do ruky. Přesto doufá, že k zápasu prvního kola Wimbledonu proti krajanovi Janu Hernychovi bude schopen nastoupit.

"Trénovat jsem ještě nebyl, chystám se to v neděli navečer zkusit. Doufám, že k utkání nastoupím," řekl v neděli Štěpánek ČTK v telefonickém rozhovoru.

Patnáctý hráč světa je na londýnské trávě nasazený jako turnajová šestnáctka a před zraněním cítil výbornou formu. Nakonec však místo úvah o možném zopakování čtvrtfinálové účasti z roku 2006 musí bojovat o to, aby se dal dohromady a mohl ve Wimbledonu vůbec hrát.

Hned poté, co se musel odstoupit z wimbledonské generálky v Nottinghamu, zahájil léčbu. "Bohužel je to místo, které se špatně léčí. Pomáhá na to klid a nedělat nic, při čem by mě to bolelo. Takže mám klidový režim," uvedl Štěpánek.

Bojuje s časem, protože o grandslamový turnaj nechce přijít. Může mu pomoci i program mužské dvouhry. "Podle všeho bych měl hrát v úterý, takže je výhoda, že budu mít den navíc," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..