Rubriky:

Tenis

Davyděnko prý spustil sázkařský skandál konverzací s manželkou

25. června 2008 10:06 - LONDÝN

Ruský tenista Nikolaj Davyděnko přišel s teorií, že možná nevědomky sám odstartoval sázkařský skandál, který se rozpoutal po jeho loňském zápase s Argentincem Martinem Vassallem Arguellem na turnaji v Sopotech. Vlnu podezřelých sázek podle něj možná rozpoutala jeho konverzace s manželkou Irinou přímo na kurtu.

Britská internetová sázková společnost Betfair po srpnovém duelu, který Davyděnko po hladce vyhraném úvodním setu vzdal kvůli zranění nohy, upozornila organizaci ATP na podezřelé sázky. Ve chvíli, kdy favorit vedl, se totiž objevovaly vysoké sázky na jeho porážku.

Oba tenisté vinu popírají a Davyděnko možná našel vysvětlení pro obrat v preferencích sázkařů ve prospěch outsidera. "Mluvil jsem na centrálním dvorci se svou ženou a je možné, že jsem jí řekl něco jako 'Nechci hrát nebo možná to vzdám'. Vzhledem k tomu, že jsme hráli v Sopotech a hodně Rusů ten zápas sledovalo, někteří lidé tomu rozuměli," vysvětlil čtvrtý hráč světa.

I když se už vyšetřování táhne téměř jedenáct měsíců, je sedmadvacetiletý ruský tenista přesvědčený, že nakonec očistí své jméno. "Vím od svého právníka, že by se mělo rozhodnout v červenci. Nikdo nemůže nic dokázat. Protože kdyby o mně něco našli, už by to řekli mně nebo mému právníkovi," uvedl s tím, že celou záležitost považuje za zlý sen.

Nemyslí si, že by v tenise docházelo k ovlivňování zápasů. Pokud by z toho byl někdo usvědčen, přiklání se k tvrdým trestům. "Myslím, že by jim měla být zastavena činnost. To je nejtvrdší trest, který může ATP udělit."

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..