Světová jednička Ivanovičová vypadla v třetím kole Wimbledonu

Světová tenisová jednička Ana Ivanovičová vypadla v třetím kole Wimbledonu. Nejvýše nasazená srbská hráčka, která vyhrála předchozí grandslamový turnaj Roland Garros, v pátek v Londýně nečekaně podlehla Číňance Ťie Čeng 1:6 a 4:6.

Už ve středečním duelu druhého kola měla dvacetiletá Ivanovičová s postupem velké starosti a vyřazení odvrátila jen s notnou dávkou štěstí. V zápase s Francouzkou Nathalií Dechyovou čelila dvěma mečbolům, nakonec však po velkém boji vyhrála 10:8 v třetím setu.

Dnes však byla nečekaně nad její síly až 133. hráčka světového žebříčku Ťie Čeng, která předloni ve Wimbledonu triumfovala ve čtyřhře. Číňanka po hladce vyhraném prvním setu prorazila favorizované, ale často chybující soupeřce podání i v druhé sadě a přesnými údery dovedla zápas za hodinu a 12 minut k vítězství.

O postup do čtvrtfinále se Ťie Čeng střetne s Maďarkou Agnes Szavayovou.

Federer snadno postoupil do osmifinále

Roger Federer postoupil ve Wimbledonu do osmifinále. V pátek v All England Clubu porazil nejvýše nasazený hráč Francouze Marka Gicquela 6:3, 6:3 a 6:1. Švýcarský tenista vyhrál 61. zápas na trávě za sebou a od rekordního šestého wimbledonského titulu za sebou ho dělí čtyři vítězství.

S turnajem se také rozloučila loňská finalistka Marion Bartoliová. Před rokem v All England Clubu překvapila postupem do utkání o titul, v pátek naopak jako 11. nasazená hráčka v třetím kole nečekaně prohrála s Američankou Bethanií Mattekovou 4:6 a 1:6.

Wimbledon 2008:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Ančič (Chorv.) - Ferrer (5-Šp.) 6:4, 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), Safin (Rus.) - Seppi (29-It.) 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:3), 6:4, Federer (1-Švýc.) - Gicquel (Fr.) 6:3, 6:3, 6:1, Hewitt (20-Austr.) - Bolelli (It.) 6:1, 6:3, 7:6 (7:2), Baghdatis (10-Kypr) - Stadler (Něm.) 7:6 (7:2), 6:4, 6:2, Wawrinka (13-Švýc.) - Zverev (Něm.) 7:5, 6:1 skreč, F. Lopez (31-Šp.) - Reynolds (USA) 6:4, 7:5, 4:6, 6:4.
Ženy:
Čakvetadzeová (8-Rus.) - Rodinová (Rus.) 6:4, 6:3, Matteková (USA) - Bartoliová (11-Fr.) 6:4, 6:1, A. Radwaňská (14-Pol.) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:3, 6:2, Szavayová (15-Maď.) - Medinaová Garriguesová (Šp.) 7:6 (7:5), 2:6, 6:2, Ťie Čeng (Čína) - Ivanovičová (1-Srb.) 6:1, 6:4, S. Williamsová (6-USA) - Mauresmová (29-Fr.) 7:6 (7:5), 6:1.