Štěpánek ve Wimbledonu dohrál po pětisetové bitvě s Južným

Poslední český tenista ve wimbledonské dvouhře Radek Štěpánek se s turnajem rozloučil ve třetím kole. Šestnáctý nasazený hráč v sobotu podlehl po více než čtyřech hodinách o příčku níž nasazenému Michailu Južnému z Ruska po setech 5:7, 7:6, 4:6, 7:6 a 3:6. Južný se o postup do čtvrtfinále utká s druhým nasazeným Španělem Rafaelem Nadalem.

Štěpánek prohrál první set, přestože ho dobře rozehrál. Za stavu 4:4 však nedokázal využít ani jeden ze čtyř brejkbolů. Druhou sadu rozhodoval tie-break. V něm Štěpánek prohrával už 1:4, podařilo se mu však vyrovnat na 4:4 a nakonec pro sebe zkrácenou hru rozhodl poměrem 7:5.

Třetí sada patřila Južnému, v té následující si ale Štěpánek vynutil pátý rozhodující set, když opět zvítězil v tie-breaku 7:4.

V rozhodujícím setu jako první chyboval český tenista, jenž ztratil podání a dovolil Južnému jít do vedení 5:3. Štěpánkovi poté závěr zápasu zkomplikovalo bolavé zápěstí, které si po pádu nechal na kurtu ošetřit. Podávající Južnyj po pauze nabídnutou šanci využil.

Češi ve Wimbledonu
Muži - dvouhra, 3. kolo:
Južnyj (17-Rus.) - Štěpánek (16-ČR) 7:5, 6:7 (5:7), 6:4, 6:7 (4:7), 6:3.
Muži - čtyřhra, 3. kolo:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Čermák, Kerr (13-ČR/Austr.) 6:7 (10:12), 6:4, 6:4, 6:2, Granollers-Pujol, Ventura (Šp.) - Pála, Zelenay (ČR/SR) 7:5, 6:2, 6:4.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Vízner, Peschkeová (3-ČR) - Škoch, Benešová (ČR) 6:1, 7:6 (7:3), Vaidišová, Dlouhý (ČR) - Tchien-tchien Sun, Zimonjič (8-Čína/Srb.) 7:5, 7:5.