Tenis

Štěpánek ve Wimbledonu dohrál po pětisetové bitvě s Južným

28. června 2008 22:59 - LONDÝN

Poslední český tenista ve wimbledonské dvouhře Radek Štěpánek se s turnajem rozloučil ve třetím kole. Šestnáctý nasazený hráč v sobotu podlehl po více než čtyřech hodinách o příčku níž nasazenému Michailu Južnému z Ruska po setech 5:7, 7:6, 4:6, 7:6 a 3:6. Južný se o postup do čtvrtfinále utká s druhým nasazeným Španělem Rafaelem Nadalem.

Štěpánek prohrál první set, přestože ho dobře rozehrál. Za stavu 4:4 však nedokázal využít ani jeden ze čtyř brejkbolů. Druhou sadu rozhodoval tie-break. V něm Štěpánek prohrával už 1:4, podařilo se mu však vyrovnat na 4:4 a nakonec pro sebe zkrácenou hru rozhodl poměrem 7:5.

Třetí sada patřila Južnému, v té následující si ale Štěpánek vynutil pátý rozhodující set, když opět zvítězil v tie-breaku 7:4.

V rozhodujícím setu jako první chyboval český tenista, jenž ztratil podání a dovolil Južnému jít do vedení 5:3. Štěpánkovi poté závěr zápasu zkomplikovalo bolavé zápěstí, které si po pádu nechal na kurtu ošetřit. Podávající Južnyj po pauze nabídnutou šanci využil.

Výsledky ostatních zápasů najdete zde.

Češi ve Wimbledonu
Muži - dvouhra, 3. kolo:
Južnyj (17-Rus.) - Štěpánek (16-ČR) 7:5, 6:7 (5:7), 6:4, 6:7 (4:7), 6:3.
Muži - čtyřhra, 3. kolo:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Čermák, Kerr (13-ČR/Austr.) 6:7 (10:12), 6:4, 6:4, 6:2, Granollers-Pujol, Ventura (Šp.) - Pála, Zelenay (ČR/SR) 7:5, 6:2, 6:4.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Vízner, Peschkeová (3-ČR) - Škoch, Benešová (ČR) 6:1, 7:6 (7:3), Vaidišová, Dlouhý (ČR) - Tchien-tchien Sun, Zimonjič (8-Čína/Srb.) 7:5, 7:5.