Vaidišová je znovu ve čtvrtfinále Wimbledonu, čeká ji Číňanka

PRAHA/LONDÝN

Česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila do čtvrtfinále Wimbledonu, když na grandslamovém turnaji porazila ruskou soupeřku Annu Čakvetadzeovou po setech 4:6, 7:6, a 6:3. Vaidišová sice prohrála s osmou nasazenou hráčkou první set, ale pak se vybičovala ke skvělému výkonu a po vítězném tie-breaku ve druhé sadě Rusku v rozhodujícím setu zdolala 6:3. O postup do semifinále si česká hráčka zahraje proti Číňance Ťie Čeng.

První set ztratila Vaidišová po pětatřiceti minutách 4:6, když zbytečně vyráběla nevynucené chyby. To ve druhé sadě byla hra po celou dobu vyrovnanější a set dospěl až do tie-breaku. V něm nedala česká hráčka soupeřce šanci a nedarovala ji ani jeden jediný míček. A ve skvělém rozjezdu pokračovala i ve třetím rozhodujícím setu.

Už ve druhé hře Vaidišová prorazila Čakvetadzeové podání a brzy se ujala vedení 3:0. Copatá Ruska se sice ještě pokusila o odpor, ale za stavu 5:3 se česká hráčka nenechala zaskočit a při svém podání zápas ukončila. Obhájila tak čtvrtfinálovou účast z loňského roku, což ji pomůže k vzestupu na světovém žebříčku.

WIMBLEDON 2008 - výsledky českých tenistů:
Dvouhra žen - 4. kolo:
Vaidišová (ČR) - Čakvetadzeová (Rus.) 4:6, 7:6 (7:0), 6:3.
Čtyřhra žen - 3. kolo:
Raymondová, Stosurová (16-USA/Austr.) - Peschkeová, Stubbsová (3-ČR/Austr.) 6:2, 7:6 (7:3).
Čtyřhra mužů - 3. kolo:
Dlouhý, Paes (9-ČR/Indie) - Parrott, Polášek (USA/SR) 7:6 (7:2), 7:6 (8:6), 6:4-
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Damm, Šuaj Pcheng (14-ČR/Čína) - Calleri, Kanepiová (Arg./Est.) bez boje, Mirnyj, Govorcovová (Běl.) - Coetzee, Uhlířová (15-JAR/ČR) 4:6, 6:4, 6:1.