Rubriky:

Tenis

Britské deníky označují nedělní finále za největší zápas historie

7. července 2008 10:23 - LONDÝN

Nedělní wimbledonské finále mužské dvouhry se zapíše do historie tenisu nejen svým výsledkem. Podle britských médií byl souboj Rafaela Nadala s Rogerem Federerem možná nejlepší zápas všech dob.

"Wimbledon a všichni, kdo se zajímají o sport, nikdy nezapomenou. Často se během zápasu zdálo, že byla překročena hranice mezi sportem a hlubokým lidským dramatem," hodnotí utkání deník The Telegraph. "Ve chvílích, kdy se zdálo, že je Federerova tenisová éra u konce, přihodilo se něco kouzelného. Švýcar začal bojovat tak, jako by to byl nejdůležitější zápas jeho kariéry," dodává.

Více o finále mužské dvouhry Wimbledonu zde.

"Nebesa nám přinesla tento zápas a rozložila jej do sedmi hodin," připomíná The Daily Mail náročnost pětisetového zápasu dvakrát přerušeného dešťovými přeháňkami. "Stejně jako při finále v roce 1980 mezi Borgem a McEnroem si bude tenis navěky pamatovat tie-break čtvrtého setu," vyzdvihuje nejzářivější chvíle nedělního finále Daily Mail.

Ohlasy hráčů najdete zde:

"Rafa je teď princem temnoty," hlásá The Sun v narážce na pozdní vyvrcholení, kdy se korunovace nového šampióna odehrávala na již do tmy zahaleném centrkurtu.

"Travnatý jezdec Nadal ukončil Federerovo pětileté panování na Wimbledonu v nejlepším a nejdelším finále historie. Nadalovo vítězství tak dokonalo skvělý měsíc sportovních úspěchů pro Španělsko," naráží deník Mirror na nedávný triumf španělských fotbalistů na mistrovství Evropy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..