Argentinský tenista Del Potro vyhrál 16. zápas za sebou

WASHINGTON

Sérii mladého argentinského tenisty Juana Martina del Potra nezastavil na turnaji ve Washingtonu ani Izraelec Dudi Sela. Devatenáctiletý favorit vyhrál čtvrteční zápas druhého kola 6:0, 5:7, 6:2 a po 16. vítězství za sebou postoupil do čtvrtfinále.

V americké metropoli druhý nasazený Del Potro za poslední měsíc vyhrál turnaje v Mnichově, Kitzbühelu a Los Angeles.

Favorizovaná ruská tenistka Naděžda Petrovová postoupila na turnaji v Cincinnati hladce do čtvrtfinále. Druhá nasazená porazila v druhém kole za necelou hodinu 6:1, 6:1 Američanku Julii Dittyovou a čeká ji duel s jinou domácí hráčkou Lilií Osterlohovou, jež ve středu vyřadila Petru Cetkovskou.

WASHINGTON:
Dvouhra - 2. kolo:
Del Potro (2-Arg.) - Sela (Izr.) 6:0, 5:7, 6:2, Haas (4-Něm.) - Mahut (Fr.) 7:6 (7:4), 6:3, Isner (USA) - Young (USA) 6:4, 7:6 (7:4), Falla (Kol.) - Serra (Fr.) 7:6 (7:2), 7:6 (13:11).
CINCINNATI:
Petrovová (2-Rus.) - Dittyová (USA) 6:1, 6:1, Dechyová (Fr.) - Srebotniková (4-Slovin.) 7:5, 2:6, 7:6 (7:1).

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200