Minář porazil na úvod turnaje v New Havenu Mahuta

Tenista Ivo Minář týden po vypadnutí v prvním kole olympijských her vstoupil úspěšně do turnaje v New Havenu. Osmdesátý hráč světa v neděli v prvním kole porazil svého souseda v žebříčku Nicolase Mahuta z Francie po setech 5:7, 6:3 a 6:3.

Příštím soupeřem čtyřiadvacetiletého Mináře bude Argentinec Eduardo Schwank, jenž měl coby patnáctý nasazený na úvod volno.

Tenisté hrají v New Havenu o 708 000 dolarů, tenistky o 600 000.

Petrovová korunovala úspěšný ruský týden

Naďa Petrovová korunovala úspěšný týden ruských tenistek triumfem na turnaji v Cincinnati.

Šestadvacetiletá hráčka, jejíž tři krajanky si v neděli rozdělily všechny tři medaile ve dvouhře na olympijských hrách, porazila ve finále v Ohiu 6:2, 6:1 Francouzku Nathalii Dechyovou.

Petrovové aktuálně patří 21. místo na světě, přesto je v žebříčku až sedmou Ruskou. V neděli získala svůj první letošní titul na okruhu WTA, celkově osmý.

Del Potro vyhrál ve Washingtonu čtvrtý turnaj za sebou

Argentinský tenista Juan Martin del Potro je před US Open k nezastavení. Devatenáctiletý Argentinec, jenž ještě na začátku července neměl na kontě jediný titul na okruhu ATP, dnes ve Washingtonu vyhrál už čtvrtý turnaj za sebou.

Vítěze ze Stuttgartu, Kitzbühelu a Los Angeles ve finále nezastavil ani Srb Viktor Troicki, jenž hrál své první finále v kariéře. Del Potro ho porazil 6:3, 6:3 a připsal si 19. vítězný zápas v řadě.

NEW HAVEN:
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
I. Minář (ČR) - Mahut (Fr.) 5:7, 6:3, 6:3, Zverev (Něm.) - Serra (Fr.) 6:2, 7:6 (8:6).
Ženy:
Govorcovová (Běl.) - Klejbanovová (Rus.) 6:0, 6:2.
WASHINGTON:
Dvouhra - finále:
Del Potro (2-Arg.) - Troicki (Srb.) 6:3, 6:3.
Čtyřhra - finále:
Gicquel, Lindstedt (Fr./Švéd.) - Soares, Ullyett (1-Braz./Zimb.) 7:6 (8:6), 6:3.
CINCINNATI:
Petrovová (2-Rus.) - Dechyová (Fr.) 6:2, 6:1.
Kirilenková, Petrovová (2-Rus.) - Hsieh Su-wei, Švedovová (1-Tchaj-wan/Kaz.) 6:3, 4:6, 10:8.