Rubriky:

Tenis

Vaidišové nebylo dobře, ale porážku považuje za zbytečnou

29. srpna 2008 09:36 - NEW YORK

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová ve čtvrtek bojovala se zdravotními problémy, ale uznala, že i s nachlazením měla 121. hráčku světa Severine Brémondovou porazit. Francouzské tenistce nakonec podlehla 5:7 a 3:6 a s grandslamovým US Open se rozloučila už ve druhém kole.

Dvacátá nasazená hráčka se prý necítila dobře. "Bolí mě v krku, rýma mi jede od včerejška. Nevím, jestli je to chřipka, angína nebo něco, ale je to nepříjemné, těžko se dýchá," popsala Českému rozhlasu své obtíže.

Nepovažovala je však za příčinu porážky. "Nebudu to na to svádět, sama jsem si to prohrála," prohlásila s tím, že za vyřazením stály především její vlastní chyby. "Vedla jsem 3:1 a zbytečně jsem se nechala vyhodit z rytmu," popsala klíčový moment zápasu.

Trápení Vaidišové pokračuje

Brémondová ji pak při prvním vzájemném utkání trápila čopovanými údery a za příznivého vývoje se zlepšila. "Tím vyhraným setem začala hrát líp, ale i tak jsem samozřejmě měla šance," řekla devatenáctiletá Češka.

Letos se od jara trápí, výjimkou byl jen postup do čtvrtfinále Wimbledonu. Po změně trenéra, kdy jejího nevlastního otce Aleše Kodata vystřídal David Felgate, marně hledá formu, která ji loni v květnu vynesla až na sedmé místo světového žebříčku. "Byly velké změny a člověk nemůže hrát pořád dobře. Smířila jsem se s tím, že jsou výkyvy," hledala příčiny tápání.

Prý se to ale týká jen zápasů, v přípravě její hra vypadá jinak. "V tréninku hraju super, padá mi to, chce to ještě, aby to tak bylo i v tom zápase. Můžu se jen snažit dál, víc se teď nedá dělat," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..