Ruské tenistky obhájily vítězství ve Fed Cupu

MADRID

Ruské tenistky obhájily vítězství ve Fed Cupu. Rozhodující třetí bod získala ve finále se Španělskem v Madridu už v třetí dvouhře Světlana Kuzněcovová, jež v neděli v souboji týmových jedniček porazila 5:7, 6:3 a 6:4 Anabel Medinaovou. Po dohodě týmů se nehrál čtvrtý singl, ale rovnou závěrečná čtyřhra, v níž Rusky zpečetily své vítězství na 4:0 na zápasy.

Ruské tenistky potvrdily svou současnou dominanci v týmové soutěži, fedcupový titul získaly počtvrté za posledních pět let. V Madridu na antuce triumfovaly i přesto, že nehrající kapitán Šamil Tarpiščev nevyužil služeb tří žebříčkově nejlepších ruských tenistek Jeleny Dementěvové, Dinary Safinové a zraněné Marie Šarapovové.

Světová sedmička Kuzněcovová po sobotním vítězství nad Carlou Suárezovou udolala Medinaovou po tuhém boji, za nějž si svým způsobem mohla sama. V prvním setu vedla 4:0 a 5:2, měla pět setbolů, místo toho však nevynucenými chybami darovala Španělce pět gamů za sebou a úvodní sadu ztratila 5:7. Další dva sety si už vzít nenechala a zajistila Rusku celkový triumf.

"Potvrdily jsme, že jsme nejlepší tým na světě. Španělsko bylo těžký soupeř, ale my jsme i přes absenci tolika hráček předvedly lepší výkony," uvedla vítězka US Open 2004 Kuzněcovová.

Medinaová si tak ve finále připsala druhou porážku, v sobotu v prvním duelu prohrála s Věrou Zvonarevovou. Alespoň však vzala staronovým šampionkám jediný set, v závěrečné čtyřhře totiž Jelena Vesninová s Jekatěrinou Makarovovou deklasovaly 6:2, 6:1 pár Nuria Llagosteraová, Suárezová.

Finále Fed Cupu - po 3. dvouhře:
Španělsko - Rusko 0:4
Medinaová - Kuzněcovová 7:5, 3:6, 4:6, Llagosteraová, Suárezová - Vesninová, Makarovová 2:6, 1:6.