Slováci nepostoupili do Světové skupiny, Švýcaři se do ní vrátili

Slovenským tenistům se nepodařilo postoupit do Světové skupiny Davisova poháru. Finalisté týmové soutěže z roku 2005 prohráli na domácí půdě s favorizovaným Srbskem, když rozhodující třetí porážku utrpěli v sobotní čtyřhře. Filip Polášek a Michal Mertiňák v ní podlehli 1:3 na sety Viktoru Troickému a Nenadu Zimonjičovi.

Svěřenci nehrajícího kapitána Miloslava Mečíře první set ztratili v tie-breaku a druhý set prohráli 4:6. Vítězstvím 9:7 ve zkrácené hře třetí sady si sice vynutili pokračování zápasu, ale ve čtvrtém setu nedotáhli do úspěšného konce vedení 5:3 a podruhé v utkání tie-break prohráli.

Naopak Švýcaři v čele s druhým hráčem světa Rogerem Federerem se vrátili mezi elitu, z níž sestoupili po loňské neúspěšné baráži v České republice. Rozhodující třetí bod v utkání s Belgií dnes v Lausanne získali olympijští šampioni ve čtyřhře Federer a Stanislas Wawrinka, kteří po ztrátě úvodního setu otočili utkání s Olivierem Rochusem a Xavierem Malissem.

Švýcaři tak k sestupu odsoudili belgické tenisty, kteří v prvním kole letošního Davis Cupu nestačili na český výběr.

Hrozbu dalšího roku mimo elitní skupinu zatím zažehnali Australané. Osmadvacetinásobní vítězové této soutěže prohrávali s Chile v pátém setu čtyřhry již 1:4, utkání ale dokázali ještě otočit a snížit stav na 1:2 na zápasy.