Novák zahájí US Open proti Ančičovi

Jiří Novák nastoupí do prvního kola nadcházejícího tenisového US Open proti chorvatskému tenistovi Mariovi Ančičovi. Zdánlivě příznivý byl los k Bohdanu Ulihrachovi, který své síly změří s kvalifikantem. Daju Bedáňovou čeká Italka Maria Elena Camerinová.

DEFAULT TITLE

Chorvat Ančič by neměl být pro Nováka těžkým soupeřem. Jediný vzájemný zápas v Kanadě totiž Novák vyhrál 7:5, 3:6 a 6:3. Chorvat navíc na US Open nedošel dále než do prvního kola, zatímco Novákovo maximu je kolo čtvrté. Radek Štěpánek se v prvním kole střetne s devětadvacátým nasazeným Španělem Feliciano Lopezem. V prospěch českého tenisty mluví jediný vzájemný zápas, který v loňském roce vyhrál 6:7 (4:6), 6:3 a 6:2.

Na prvního nasazeného tenistu Američana Andre Agassiho čeká Španěl Alex Corretja. Ten se jistě bude snažit o překvapení. Bilanci vzájemných zápasů vede Agassi poměrem 4:3. Američan však v posledních třech duelech Španělovi podlehl. Naposledy odcházel z kurtu poražen v roce 2002 na turnaji ve Washingtonu, kdy ho Corretja přehrál ve dvou setech 6:2 a 6:3. Turnajová dvojka Švýcar Roger Federrer nastoupí proti Jose Acasusovi z Argentiny. Třetí nasazený Juan Carlos Ferrero ze Španělska bude o postup bojovat rovněž s argentinským tenistou Cuillermo Canasem.

Dvě české tenistky Denisa Chládková a Zuzana Ondrášová změří své síly v úvodním kole s kvalifikantkami. Na Daju Bedáňovou čeká Italka Maria Elena Camerinová. Tenistky sehrají první vzájemný zápas. Bedáňová nejdále došla do čtvrtfinále v roce 2001, kdy Italka při své první a prozatím poslední účasti skončila v prvním kole. Loni skončila česká hráčka svou pouť turnajovým pavoukem ve čtvrtém kole.

Belgičanka Kim Clijstersová se v úvodu střetne s Američankou Amber Liuovou. První nasazená tenistka by s domácí hráčkou neměla mít vážnější potíže. Letos ji totiž na turnaji ve Stanfordu hravě přehrála dvakrát 6:1. Její krajanku druhou nasazenou Justine Heninovou-Hardenneovou čeká hráčka postupující z kvalifikace. Třetí nasazené Američance Linsday Davenportové los určil Belgičanku Els Callensovou, jejímž nejlepším výkonem je třetí kolo z roku 1996. Ve stejném roce se také poprvé obě hráčky střetly. Na antuce v Lipsku s menšími problémy v úvodním setu vyhrála Američanka 7:6 a 6:1.