Rubriky:

Tenis

Z kvalifikace postupují Berdych, Vacek a Vašková

23. srpna 2003 09:30 - PRAHA/NEW YORK

Tři čeští tenisté ze čtyřiadvaceti postoupili z kvalifikace do hlavního turnaje posledního grandslamu roku US Open. Jan Vacek si poradil s Italem Vincenzo Santopadrem. Alena Vašková prošla přes krajanku Magdalénu Zdenovcovou. Zvítězit ve třetím kole se naopak nezdařilo Tomáši Berdychovi a Barboře Strýcové. Berdych však i přes prohru postoupil.

 

Novinky

Vacek si s Santopadrem poradil za hodinu a půl. Vacek se tak do hlavního turnaje ve Flushing Meadows probojoval potřetí v kariéře. Vloni a předloni však vždy skončil v prvním kole. Alena Vašková přehrála Magdalénu Zdenovcovou 6:2 a 6:4. Rodačka z Rožnova pod Radhoštěm se tak může pokusit překonat první kolo, ve kterém skončila při své první účasti v roce 2000.

Barbora Strýcová podlehla devatenácté nasazené Italce Maře Santagneloové dvakrát 2:6. Strýcová, která při své grandslamové premiéře na letošním Wimbledonu skončila v prvním kole, si tak na svou případnou účast v US Open musí rok počkat.

Chorvat Karanušič porazil i Berdycha

Devátý nasazený Tomáš Berdych se stal poslední obětí chorvatského tenisty Roko Karanušiče, který v předchozích kolech vyřadil třiadvacátého nasazeného Jiřího Vaňka a Tomáše Zíba. Berdych vyhrál první set 6:3 za dvacet minut. V dalších dvou setech však Chorvatovi nedokázal vzdorovat a po necelé hodině odcházel z kurtu poražen. I přesto se do hlavního turnaje kvalifikoval.

Výsledky českých tenistů ve 3. kole kvalifikace
Muži
Jan Vacek (32) vs Vincenzo Santopadre (Ita.) 6:3, 1:6 a 6:4
Roko Karanušič (Chor.) vs Tomáš Berdych (9) 3:6, 6:2, 6:3
Ženy
Alena Vašková vs Magdaléna Zdenovcová 6:2, 6:4
Mara Santagneloová (Ita.-19) vs Barbora Strýcová 6:2, 6:2

Jan Vacek v prvním kole narazí na velice silného soupeře. Postaví se proti němu turnajové trojka Španěl Juan Carlos Ferrero. Lehké to nebude mít ani Alena Vašková, kterou čeká jedenáctá nasazená Ruska Elena Dementěva. Tomáš Berdych změří v prvním kole své síly s Němcem Tomasem Behrendem. Všichni sehrají první vzájemné zápasy.

Program českých tenistů postupujících z kvalifikace v 1. kole
Juan Carlos Ferrero (Špa.-3) vs Jan Vacek
Tomáš Berdych vs Tomas Behrend (Něm.)
Elena Dementěva (Rus.-11) vs Alena Vašková

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..