Italský tenista Luzzi zemřel v 28 letech na leukémii

Ve věku 28 let dnes v Arezzu zemřel italský tenista Federico Luzzi. Podle prohlášení Italské tenisové federace podlehl bývalý daviscupový reprezentant akutní leukémii.

Luzzi hrál ještě koncem září na challengeru v Neapoli. Minulou neděli se odhlásil z dalšího turnaje kvůli horečce, o níž se původně domníval, že byla způsobena pouze nachlazením nebo chřipkou. Dnes však tenista v nemocnici ve svém rodném Arezzu zemřel.

Luzzi nikdy na elitním okruhu ATP nedosáhl většího úspěchu a tituly získával na turnajích nižších kategorií. Jeho maximem ve světovém žebříčku bylo 92. místo, jehož dosáhl v únoru roku 2002. Itálii reprezentoval ve čtyřech daviscupových duelech, z nichž dva vyhrál.

Letos v březnu byl coby pátý italský tenista potrestán za sázení na zápasy a na kurty se mohl vrátit až v polovině září.