Rubriky:

Tenis

Novák bojoval o druhé kolo tři hodiny

28. srpna 2003 00:12 - NEW YORK

Jiří Novák, česká tenisová jednička, musel ve Flushing Meadows na kurtu číslo 11 strávit tři hodiny, aby si zajistil postup do druhého kola US Open. Zabránit mu v tom chtěl Chorvat Mario Ančič. Proti silnější soupeřce však nic nezvládla Denisa Chládková a ve druhém kole s turnajem rozloučila po prohře s Ruskou Naďou Petrovovou.

 

Novinky s použitím ČTK

Novák se nemohl dostat do hry a v prvním setu Ančičovi za 27 minut podlehl 3:6. Zatímco Chorvat se dopustil pěti nevynucených chyb a Novákovi naservíroval pět esíček, český tenista kazil více a na konci sady měl na svém kontě 12 nevynucených chyb. Ve druhém setu Novák zpřesnil hru a srovnal - 1:1 na sety.

Chorvat se však nehodlal vzdát jen tak lehce a ve třetí sadě nedávného vítěze turnaje v Gstadu přehrál za 54 minut 7:5. Následující dvě sady patřily shodným poměrem 6:2 Novákovy. Ančič však zápas dramatizoval do poslední chvíle. V poslední hře páté sady měl Novák za stavu 40:30 na raketě výhru v zápase. Mečbol však nevyužil. Navíc po druhém nevyužitém mečbolu dal Chorvatovi šanci na prolomení svého podání. Ančičův útok však s úspěchem odvrátil a do třetice využil mečbol.

Chládková na Rusku nestačila

Sen o třetím kole se počtvrté rozplynul Denise Chládkové. Ve druhém kole totiž narazila na devatenáctou nasazenou Rusku Naďu Petrovovou a za 56 minut prohrála 1:6 a 2:6. Grand Slam 2003 tak ve Flushnig Meadows zakončila stejným výsledkem, kterého dosáhla na French Open i ve Wimbledonu. V úvodním turnaji v Melbourne byla úspěšnější, když balila kufry až ve čtvrtém kole.

Výsledky českých tenistů třetí den US Open
Muži - 1.kolo
Jiří Novák (ČR-10) vs. Mario Ančič (Chor.) 3:6, 6:3, 5:7, 6:2, 6:2
Ženy - 2.kolo
Naďa Petrovová (Rus.-19) vs. Denisa Chládková (ČR) 6:1, 6:2

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..