Německo se utká se Slovenskem o finále Hopmanova poháru

Němečtí tenisté vyhráli i druhé utkání Hopmanova poháru a po triumfu nad USA si to o postup do finále rozdají v přímém souboji s rovněž neporaženým Slovenskem. Ve středu rozhodla dvojice Nicolas Kiefer, Sabine Lisická o svém úspěchu až v rozhodující smíšené čtyřhře, kterou vyhrála nad párem James Blake, Meghann Shaughnessyová 10:7 v supertiebreaku.

O první německý bod se postarala Lisická, přestože úvodní set s Shaughnessyovou prohrála 4:6. Ve zbývajícím průběhu ale povolila své soupeřce jen čtyři gamy.

Velmi vyrovnaný souboj Kiefera s Blakem rozhodl jediný ztracený servis Němce v třetím setu. Desátý hráč světa Blake na to spotřeboval 18 brejkbolů.

Až ve čtvrtek se bude o postup bojovat také ve skupině B, kde si dnes připsalo druhé vítězství ruské sourozenecké duo Dinara a Marat Safinovi. Oba zvítězili ve dvouhrách nad tchajwanskými outsidery Hsieh Su-wei a Lu Yen-hsun a na jejich celkové výhře už nemohla nic změnit ani porážka v závěrečné smíšené čtyřhře.

V posledním duelu ve skupině se Rusové utkají s Francií, jež má zatím vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné porážky.

Hopmanův pohár:
Skupina A:
Německo - USA 2:1
Lisická - Shaughnessyová 4:6, 6:0, 6:4, Kiefer - Blake 6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 4:6, Lisická, Kiefer - Shaughnessyová, Blake 6:3, 3:6, 10:7.
1. Slovensko2205:12
2. Německo2204:22
3. Austrálie2022:40
4. USA2021:50
Skupina B:
Rusko - Tchaj-wan 2:1
Safinová - Hsieh Su-wei 4:6, 6:2, 7:5, Safin - Lu Yen-hsun 7:6 (8:6), 7:5, Safinová, Safin - Hsieh Su-wei, Lu Yen-hsun 6:4, 3:6, 8:10.