Slovenští tenisté postoupili do finále Hopmanova poháru

PERTH

Slovenští tenisté Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý postoupili do finále Hopmanova poháru. Na tradičním turnaji smíšených tenisových družstev v Perthu ve čtvrtek porazili 3:0 Německo, k čemuž přispělo i zranění kotníku Nicolase Kiefera. Ve finále se Slováci utkají s vítězem skupiny B, o němž zatím není rozhodnuto.

Cibulková v úvodní dvouhře porazila 7:6 a 6:4 Sabine Lisickou. Hrbatý pak v úvodu utkání s Kieferem prohrával 1:3, když německý tenista špatně došlápl a s poraněným pravým kotníkem opustil kurt na vozíčku. Nemohl tak nastoupit ani do závěrečné smíšené čtyřhry, kterou Slováci vyhráli bez boje, a vznáší se otazník i nad jeho startem na grandslamovém Australian Open.

V posledním zápase skupiny A porazily Spojené státy americké 2:1 domácí Austrálii a posunuly se na třetí místo tabulky.

Hopmanův pohár - skupina A
Slovensko - Německo 3:0
Cibulková - Lisická 7:6 (7:3), 6:4, Hrbatý - Kiefer 1:3 skreč Kiefer, Cibulková, Hrbatý - Lisická, Kiefer 6:0 6:0 bez boje.
USA - Austrálie 2:1
Shaughnessyová - Dellacquaová 3:6, 4:6, Blake - Hewitt 6:2, 6:2, Shaughnessyová, Blake - Dellacquaová, Hewitt 6:3, 5:7, 10:6.
Rusko - Francie 2:1
Safinová - Cornetová 6:3, 6:2, Safin - Simon 6:7 (5:7), 3:6, Safinová, Safin - Cornetová, Simon 6:4, 6:3.
Itálie - Tchajwan 3:0
Pennettaová - Hsieh Su-wei 7:5, 6:3, Bolelli - Lu Yen-Hsun 6:0, 6:0 bez boje, Pennettaová, Bolelli - Hsieh Su-wei, Lu Yen-Hsun 6:0, 6:0 bez boje.