Štěpánek skončil ve třetím kole US Open kvůli zranění zad

Radek Štěpánek skončil na US Open ve třetím kole. Český tenista zápas ukončil kvůli zranění zad ve druhém setu utkání s šestým nasazeným Australanem Lleytonem Hewittem. Štěpánek si v první sadě jen jednou udržel podání a za 23 minut prohrál 1:6. Ve druhém setu ztrácel už 0:3 a rozhodl se zápas ukončit. Nenastoupil ani do čtyřhry.

.

Ještě v noci měl nastoupit spolu s Jiřím Novákem, s nímž obhajuje loňskou finálovou účast, k utkání druhého kola čtyřhry proti Nicolasi Lapenttimu z Ekvádoru a Felicianu Lopezovi ze Španělska. Avšak ani tento zápas mu zranění neumožnilo.

Novákovi se naopak na US Open stále daří. Ve druhém kole dvouhry porazil po dvou hodinách a třech minutách poprvé v kariéře Jana-Michaela Gambilla třikrát 6:4. Dnes ho čeká utkání o postup do osmifinále s turnajovou dvaadvacítkou Younesem El Aynaouim z Maroka. Duel by měl začít v 17:00 SELČ.

Čeští deblisté Martin Damm a Cyril Suk postoupili bez problémů do třetího kola. Osmý nasazený pár přehrál nizozemské duo Raemon Sluiter, Martin Verkerk dvakrát 6:4. Daniela Bedáňová se naopak s newyorským grandslamem definitivně rozloučila. Po vyřazení v prvním kole dvouhry dnes spolu s ukrajinskou partnerkou Jelenou Tatarkovovou skončila i ve čtyřhře. Ve druhém kole prohrály s pátým nasazeným rusko-australským párem Jelena Bovinová, Rennae Stubbsová 6:7, 1:6.

Výsledky:
Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Hewitt (6-Austr.) - Štěpánek (ČR) 6:1, 3:0 skreč
Čtyřhra - 2. kolo: Damm, Suk (8-ČR) - Sluiter, Verkerk (Niz.) 6:4, 6:4, Prieto, Thomas (Arg./USA) - Pála, Koenig (ČR/JAR) 7:5, 4:6, 6:4.
Ženy:
Čtyřhra - 2. kolo: Bovinová, Stubbsová (5-Rus./Austr.) - Bedáňová, Tatarkovová (ČR/Ukr.) 7:6 (7:4), 6:1.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo: Huberová, Vízner (JAR/ČR) - Gagliardiová, Rikl (Švýc./ČR) 6:3, 6:2, Mijagiová, Suk (Jap./ČR) - Dokičová, Zimonjič (SČH) 5:7, 6:3, 7:6 (7:5)