Rubriky:

Tenis

Živě

Kvitovou utěšila na Australian Open trenérova teorie

20. ledna 2009 10:29 - MELBOURNE

Hodně krutě dopadla zpátky na tenisovou zem talentovaná česká hráčka Petra Kvitová. Po senzačním a v její kariéře premiérovém triumfu na předchozím turnaji v tasmanském Hobartu ji v úterý v 1. kola Australian Open drsně vyprovodila ze hry Běloruska Azarenková. "S podmínkami se soupeřka vyrovnala lépe a nedala mi šanci," uznala Kvitová.

"Můj nový trenér David Kotyza sice říká, že je lepší vyhrát turnaj a pak vypadnout v prvním kole, než uhrát dvě čtvrtfinále, ale klidně bych si tady v Melbourne ještě zahrála..." smála se po rychlém vyřazení současná česká ženská tenisová dvojka.

"Ale byl to těžký los, soupeřka byla opravdu silná a navíc mě trochu trápily žaludeční problémy, které začaly už v pondělí večer a dnešní horké počasí tomu moc nepřidalo. Ale vymlouvat se na to rozhodně nehodlám, Azarenková se s podmínkami vyrovnala lépe a nedala mi dnes šanci," sportovně uznala Petra Kvitová.

Čeští tenisté na Australian Open zde.

Po čerstvém vítězství na turnaji v Habartu, kde ve finále porazila svoji kamarádku a tréninkovou sparingpartneru Ivetu Benešovou,  tak přišel brzký návrat do reality, přesto grandslamová prohra dodává české hráčce spíše motivaci do další práce.

"Hobart je minulostí, dnes jsem poznala, že mám před sebou ještě hodně práce, musím zlepšit téměř všechno, od úderů, kondice až po psychiku," uvědomuje si Kvitová. "Nemám žádné konkrétní žebříčkové cíle, ale jasnou motivaci pozvednout svou hru na ještě vyšší úroven," hlásí odhodlaně.

Vilém Svoboda (Melbourne), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..