Rubriky:

Tenis

Verdasco cítí před semifinále formu, na krajana Nadala si věří

28. ledna 2009 16:34 - MELBOURNE/PRAHA

Stává se z toho téměř tradice. Na úvodním grandslamovém turnaji sezóny Australian Open se v mužské dvouhře mezi posledními čtyřmi tenisty usilujícími o triumf objeví jméno, jež by tam málokdo hledal. Vloni Tsonga, před ním Gonzalez a Baghdatis. Letošním překvapením je Fernando Verdasco, jehož v semifinále čeká krajan Rafael Nadal.

Ač to může znít paradoxně, právě Nadalovi může být čtrnáctý nasazený Verdasco vděčný za to, že prožívá nejlepší část své kariéry. Před loňským finále Davisova poháru se totiž světová jednička zranila a Verdasco se stal hrdinou celého víkendu, když získal pro svou zemi rozhodující třetí bod.

„Ten Davis Cup, už jsem to říkal mnohokrát, hodně změnil můj život. Dal mi novou sebedůvěru a mentální sílu. Udělal mě celkově silnějším. Právě pro takové důležité zápasy jako jsou na grandslamových turnajích,“ prohlásil Verdasco po vítězném čtvrtfinálovém utkání Australian Open nad Jo-Wilfriedem Tsongou.

Více o středečním dění na Australian Open čtěte zde.

V boji o finále se Verdasco utká se svým krajanem Rafaelem Nadalem, který na celém turnaji neztratil v pěti zápasech ani jeden set. „Nadal bude v našem zápase opět favoritem. Ale ve stejné pozici jsem byl i před zápasem s Murraym,“ připomněl rodák z Madridu svůj postup do čtvrtfinále přes jednoho z největších favoritů turnaje.

„Rafa (Nadal) je ale podle mě nejtěžším soupeřem v pětisetových zápasech. Takže to pro mě bude nejsložitější možný zápas. Vzájemně se velmi dobře známe už hodně dlouhou dobu. Ale nad naším zápasem budu přemýšlet až od zítřka. Myslím, že si zasloužím malou oslavu svého dnešního vítězství,“ těšil se Verdasko ze svého nejlepšího výsledku na grandslamových turnajích v kariéře. „Ale věřím si. Můžu vyhrát,“ dodal nakonec.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..