Chilan Gonzalez vyhrál počtvrté turnaj ve Viňa del Mar

VIŇA DEL MAR

Chilský tenista Fernando Gonzalez vyhrál počtvrté v kariéře turnaj na domácí půdě ve Viňa del Mar. Soutěží dvouhry prošel bez ztráty setu, ve finále si hladce poradil po výsledku 6:1 a 6:3 s Argentincem Josem Acasusem. Nejvýše nasazený hráč si na své konto připsal 82 tisíc amerických dolarů.

Pro devětadvacetiletého tenistu znamenal nedělní úspěch jedenáctý turnajový triumf v kariéře. "Myslím, že jsem zde odehrál jedny z mých nejlepších zápasů a jsem rád, že se to stalo v domácím prostředí před diváky, kteří mě vždy silně podporují," dodal před nadšenými tribunami.

Vítěz z roku 2006 Acasuso se na odpor proti někdejšímu pátému hráči světa vzmohl pouze v úvodu druhého setu, kdy držel vyrovnaný stav 3:3. Poté prohrál počtvrté v zápase svůj servis a musel se smířit se sedmou porážkou v devátém vzájemném zápasu proti Gonzalezovi.