Rubriky:

Tenis

Tenisové mušketýry čeká v Ostravě první výzva, píší Francouzi

6. března 2009 10:11 - PAŘÍŽ

V prvním kole Davisova poháru přijel bojovat do Ostravy nejsilnější francouzský tenisový tým od éry Borotry, Lacosta, Cocheta a Brugnona ve 20. letech minulého století. Hráči mají sebedůvěru, ale jsou obezřetní - nepřijeli na turistický zájezd, napsal v pátek francouzský list Le Figaro.

V městě, kde tamější obyvatelé doporučují překročit polskou hranici, pokud se chcete najíst v dobré restauraci, nehrozí mužům v modrém, že by je vykolejila krása místních památek. Spíše je to podle listu může potkat při raketových úderech obávaných Čechů Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, kteří jsou ve světovém žebříčku na 18. respektive 22. místě.

"Modří" přitom alespoň na papíře mají legitimní důvody věřit ve svou sílu. Nikdy od slavné doby předválečných "mušketýrů" nedisponovala Francie tak dobrým mužstvem s třemi hráči patřícími do nejlepší světové jedenáctky, tedy Gillesem Simonem, Gaëlem Monfilsem a Jo-Wilfriedem Tsongou, které doplňuje deblový pilíř Mickaël Llodra.

Až se francouzský kapitán Guy Forget musel trápit tím, koho vybrat. Nakonec nenominoval Monfilse, který je podle listu přitom patrně nejlépe hrajícím Francouzem v posledním půlroce. Do čtyřhry s Llodrou půjde zkušenější Richard Gasquet. Monfils by mohl do utkání zasáhnout asi jen v případě, že si Francie zajistí už v prvních dvou dnech vítězství.

Bouřlivá atmosféra otestuje duševní odolnost Francouzů 

Forget podle deníku Libération dává v úvodním střetnutí Simona s Berdychem větší naději na vítězství francouzskému hráči, pokud český tenista bude hrát na té úrovni, na jaké ve světovém žebříčku je. Ale může překvapit, protože Berdych může hned při ranním rozbřesku hrát jako někdo z nejlepší světové pětky. Simonův styl, změny rytmu hry a taktické finesy mohou "cholerického Čecha" rozhodit, tvrdí Le Figaro.

Mnohem nepředvídatelnější je zápolení Tsongy se Štěpánkem, který umí hrát ofenzivně a mást soupeře. Tsonga jej jen s potížemi porazil na loňském pařížském turnaji Masters. "(Štěpánek) je schopný změnit taktiku v jediném okamžiku," podotkl Tsonga.

Podle Forgeta hrají Francouzi v neznámém prostředí na rychlém povrchu s míči podobnými těm z Australian Open, což nemusí všem vyhovovat. A na stadiónu, kde bude 7500 českých diváků fandit svým hráčům, mají hostující tenisté také velkou příležitost předvést, nakolik jsou duševně odolní.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..