Tenisté Argentiny jsou blízko postupu do čtvrtfinále

Tenisté Argentiny mají nakročeno k postupu do čtvrtfinále Davisova poháru. Loňští finalisté vedou v domácím prostředí nad Nizozemskem po úvodních dvouhrách 2:0 a už se pomalu mohou těšit na svého dalšího soupeře, který vzejde z duelu Česká republika - Francie.

O první bod Jihoameričanů se dnes postaral Juan Ignacio Chela, s Jessem Hutou Galungem však měl překvapivě plno práce a vyhrál až po čtyřhodinové bitvě 3:2 na sety. To Juan Monaco se na kurtu zdržel jen tři sety, když hladce vyřídil Thiema De Bakkera.

Do vedení 2:0 na zápasy se dostali také Rusové a Chorvaté. Ruští singlisté Marat Safin a Michail Južnyj neztratili v Rumunsku ani set, stejně jako chorvatská dvojice Mario Ančič, Marin Čilič proti chilským soupeřům.

Švédové se musejí ve vyrovnaném souboji v Malmö obejít bez podpory diváků, kteří nebyli na utkání s Izraelem z bezpečnostních důvodů vpuštěni. Dlouhé zdravotní přestávky na sobě nenechali znát domácí Thomas Johansson a především Andreas Vinciguerra, jenž se objevil na turnajích ATP naposledy v roce 2006. Johansson svůj duel proti Harelu Levymu vyhrál 8:6 v pátém setu, Vinciguerra o druhý bod stále bojuje rovněž v pětisetovém utkání.

Horské prostředí v Garmisch-Partenkirchenu svědčilo zprvu lépe Rakušanům, kteří byli proti Německu rovněž blízko zisku dvou bodů. Po výhře Stefana Koubka nad loňským semifinalistou Wimbledonu Rainerem Schüttlerem 3:1 na sety se podobně vedlo i Jürgenu Melzerovi. Proti Philippu Kohlschreiberovi však nedokázal využít náskok dvou setů a domácí hráč nakonec vyrovnal stav na 1:1.

Duel mezi Španělskem a Srbskem začne kvůli poničené tribuně v Benidormu až v sobotu.

DAVIS CUP, 1. kolo
Ostrava: ČR - Francie 1:1 po prvním dnu
Berdych - Simon 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (7:2), 6:3, Štěpánek - Tsonga 5:7, 2:6, 6:7 (1:7).
Sibiu: Rumunsko - Rusko 0:2 po prvním dnu
Crivoi - Safin 6:7 (5:7), 4:6, 4:6, Hanescu - Južnyj 4:6, 2:6, 4:6.
Buenos Aires: Argentina - Nizozemsko 2:0 po prvním dnu
Chela - Huta Galung 6:2, 2:6, 6:2, 6:7 (4:7), 6:2, Monaco - De Bakker 6:1, 6:2, 7:6 (7:1).
Poreč: Chorvatsko - Chile 2:0 po prvním dnu
Ančič - Massu 6:3, 6:3, 7:6 (7:4), Čilič - Capdeville 6:1, 6:2, 6:1
Malmö: Švédsko - Izrael 1:1 po prvním dnu
T. Johansson - Levy 6:7 (3:7), 6:4, 7:5, 4:6, 8:6, Vinciguerra - Sela 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 9:11.
Garmisch-Partenkirchen: Německo - Rakousko 1:1 po prvním dnu
Schüttler - Koubek 4:6, 5:7, 7:5, 2:6, Kohlschreiber - Melzer 6:7 (4:7), 4:6, 6:4, 6:3, 6:3.
Birmingham: USA - Švýcarsko 1:1 po prvním dnu
Blake - Wawrinka 6:3, 4:6, 3:6, 6:7 (3:7), Roddick - Chiudinelli 6:1, 6:3, 7:6 (7:5).