Tenis

Davis Cup: Štěpánek s Berdychem vybojovali důležitý druhý bod

7. března 2009 14:14 - OSTRAVA/PRAHA

Čeští tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych získali ve čtyřhře pro Českou republiku v utkání prvního kola Davisova poháru důležitý druhý bod. Čeští tenisté, kteří byli do deblu nominováni místo původně nahlášených Hernycha a Dlouhého, porazili francouzskou dvojici Michael Llodra, Richard Gasquet 6:3, 1:6, 6:4 a 6:2. Česká republika se tak před nedělními dvouhrami ujala vedení 2:1 na zápasy.

Důležitá čtyřhra začala naprostou dominancí servírujících stran. Až na řadu přišel jako čtvrtý Richard Gasquet. Při jeho podání si čeští tenisté vybojovali dva brejkboly v řadě. Hned první se české dvojici podařilo proměnit, když Berdych umístil míček tvrdým forhendem mezi oba Francouze. Česká dvojice si již zdramatizování průběhu úvodního setu nepřipustila a získala jej 6:3.

Druhý set měl zrcadlově přesně stejný průběh. Ve čtvrtém gamu si Francouzi při Berdychově podání vybudovali dva brejkboly. První ještě odmítl dobrou hrou u sítě Štěpánek, druhý ale už soupeř českých reprezentantů využil, když Berdych poslal svůj volej do sítě. Llodrovi s Gasquetem se navíc podařilo o dvě hry později prorazit podání i Radkovi Štěpánkovi a druhý set tak získali ve svůj prospěch.

Následující třetí set byl z celého průběhu zápasu nejvyrovnanější. Všichni čtyři tenisté si drželi svá podání až do desáté hry. Češi si vypracovali za stavu 30:40 jeden brejkbol, který byl za stavu 5:4 zároveň i setbolem. Nepřesvědčivým úderem u sítě Gasqueta dali Francouzi českým reprezentantům šanci, kterou Berdych se Štěpánkem neodmítli a získali tak třetí set. Na podání byl přitom Llodra, poslední muž na kurtu, který si do té doby své podání neprohrál.

Shrnutí pátečních zápasů najdete zde.

Čeští tenisté povzbuzeni výhrou ve třetím setu zaútočili i na začátku čtvrtého. A úspěšně. Berdych se Štěpánkem totiž využili slabší chvíle do té doby skvělého Llodry a přes jeho servis získali brejk, který nepustili až do konce celého střetnutí. "Je to opět velice důležitý bod. Tak jak to v zápasech Davis Cupu bývá vždy," prohlásil po utkání pro Českou televizi Berdych. "Dneska jsme stoprocentně zahráli svého nejlepšího debla. Skvěle jsme se doplňovali," dodal Štěpánek.