Rubriky:

Tenis

Cetkovská označila výhru nad Dementěvovou za největší v kariéře

15. března 2009 11:06 - INDIAN WELLS

Česká tenistka Petra Cetkovská si v sobotu na turnaji v Indian Wells připsala zatím nejcennější skalp své kariéry. Po více než dvou hodinách zdolala čtvrtou hráčku světa Jelenu Dementěvovou. Během osmileté dráhy tenisové profesionálky se prostějovské rodačce podařilo vyhrát nad hráčkou z první světové desítky jen jedinkrát - loni v Birminghamu nad tehdy desátou Marion Bartoliovou z Francie.

"Tohle je určitě mé největší vítězství. Snažila jsem se hrát při každé příležitosti agresivně, i kdybych měla udělat chybu. To jsem si opakovala v hlavě po celou dobu," vysvětlila svou taktiku na zkušenou Rusku. "Soustředila jsem se na každý míček a pořád doufala, že to zvládnu," dodala hráčka, která se na světovém žebříčku objevila nejvýše loni v červnu, kdy jí patřilo 48. místo. V dalším zápase na štědře dotovaném turnaji ji čeká Slovenka Daniela Hantuchová, se kterou se dosud na okruhu WTA nestřetla.

Její úspěch nesnižuje ani fakt, že se Dementěvová necítila zrovna ve své kůži. "Možná jsem neměla vůbec do Indian Wells jezdit. Potřebovala bych delší přestávku, abych mohla hrát ten nejlepší tenis, který dovedu. Když byl čas trénovat, cítila jsem se unavená. Tohle byl za dlouhou dobu určitě můj nejhorší zápas," uvedla světová čtyřka poté, co vyrobila v zápase 14 dvojchyb a osmkrát ztratila servis.

Během krátké sezóny už nastoupila Dementěvová do sedmého turnaje, přičemž dva z nich vyhrála, v jednom se dostala do finále a na Australian Open hrála semifinále.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..