Rubriky:

Tenis

Federera prý budoucí role otce na kurtu neovlivní

15. března 2009 12:05 - INDIAN WELLS

Švýcarský tenista Roger Federer se v létě stane poprvé otce, jeho tenisovou kariéru by to ale prý zbrzdit nemělo. Světová dvojka tento týden oznámila radostnou novinu, že se svou dlouholetou přítelkyní Miroslavou Vavrinecovou čekají přírůstek do rodiny.

"Myslím, že to můj přístup k tenisu příliš neovlivní. Vždycky jsem si program uzpůsobil tak, abych se od tenisu trochu vzdálil. Pak jsem se vrátil, když jsem byl zase připraven hrát. Teď by to mělo být podobné," prohlásil v Indian Wells, kde se účastní prvního turnaje série Masters této sezóny.

Federer přiznal, že si narození potomka již dlouho přál. "Přemýšlel jsem o tom, že by se něco podobného mohlo udát, již dva nebo tři roky. Takže to pro mě není takový šok. Ale když už se to stane, určitě vás to změní," uvedl sedmadvacetiletý vítěz 13 grandslamových turnajů. "Je skvělé mít dítě včas na to, aby mě ještě vidělo hrát. Myslím, že mě to bude motivovat hrát dlouho," dodal.

Federer se s tenistkou Vavrinecovou, jež je o tři roky starší, seznámil v roce 2000 na olympijských hrách v Sydney. Rodačka ze slovenských Bojnic, která žila od dvou let s rodiči ve Švýcarsku, dva roky nato ukončila svou kariéru, během níž se dostala nejvýše na 76. místo žebříčku WTA.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..