Rubriky:

Tenis

Fedcupové semifinále tenistek zahájí Kvitová s Mattekovou

24. dubna 2009 13:55 - BRNO

Česká tenistka Petra Kvitová, která ještě v tomto týdnu laborovala se zraněným kotníkem, zahájí v sobotu fedcupové semifinále Světové skupiny v Brně proti americké jedničce Bethanii Mattekové-Sandsové. Ke druhé dvouhře v hale Rondo nastoupí Iveta Benešová proti Alexe Glatchové. Rozhodl o tom dnešní los na Nové radnici.

V nedělních dvouhrách by se nejdříve měly střetnout první hráčky obou týmů Benešová s Mattekovou-Sandsovou a po nich Kvitová s Glatchovou, ale kapitáni mají možnost nominace změnit.

Jiné může být i složení párů pro čtyřhru, i když je pravděpodobné, že v tomto případě opravdu budou hrát Květa Peschkeová s Benešovou proti světové jedničce Liezel Huberové s Mattekovou-Sandsovou.

O tom, že první nastoupí Kvitová s Mattekovou-Sandsovou, rozhodla ruka brněnského primátora Romana Onderky, který z osudí vytáhl jméno americké jedničky. "Doufám, že Brno bude pro český tým talismanem vítězství," řekl Onderka. Češky v Brně porazily v únoru v prvním kole soutěže Španělky a rovněž loni na Výstavišti zdolaly Slovenky.

Kapitán Petr Pála se rozhodl o nominaci Kvitové po dopoledním tréninku, asi hodinu a půl před losem. "Konzultoval jsem její stav s lékaři a Petra je schopná hrát. Uvidíme, jak to dopadne," řekl. "Ona doteď vždy zahajovala dobře a doufám, že to bude i dál."

Kvitová se podle svých slov cítí stoprocentně bez problémů. "Kapitán to zvolil, jak to zvolil, a já doufám, že mu to zase vyjde a vyhrajeme," řekla s lehkým úsměvem na tváří devatenáctiletá hráčka.

Sestry Williamsovy v Brně nejsou

Američanky jsou v Brně bez nejlepších hráček sester Sereny a Venus Williamsových, proto jsou Češky mírnými favoritkami. "Šance jsou velké, ale nesmíme je podcenit," upozornila Lucie Šafářová, která by mohla dostat šanci v nedělní dvouhře asi místo Kvitové.

"Češky mají velmi solidní tým, každý zápas bude neskutečně náročný," řekla kapitánka USA Mary Joe Fernandezová. "Možná je výhoda, že začíná naše nejlepší hráčka a může udat směr duelu."

Benešová ani Kvitová své sobotní soupeřky neznají. Nikdy se s nimi nestřetly. "Kapitán a trenéři nám poradí," shodly se hráčky před zápasy s Mattekovou a devatenáctiletou Glatchovou, pro které bude duel v Česku prvním fedcupovým zápasem kariéry. "A pak doufám, že se těmi pokyny budu na kurtu řídit," vtipkovala Benešová.

Pokud české tenistky postoupí, zahrají si finále Fed Cupu poprvé od rozpadu federace. Československo soutěž vyhrálo pětkrát, naposledy před 21 lety. Od té doby tenistky ve finále nebyly.

Češky by v každém případě hrály 7. a 8. listopadu o titul na půdě soupeřek, a to buď v Rusku, nebo Itálii.

K postupu by mělo tenistky táhnout hlediště pro 4250 diváků. Původně už mělo být vyprodáno, ale pořadatelé ve čtvrtek oznámili, že před každým hracím dnem budou ještě k dispozici vrácené vstupenky.

Američanky jsou se 17 tituly nejúspěšnější v historii soutěže, ale naposledy vyhrály před devíti lety.

Sobotní program bude zahájen ve 13:30, v neděli se začne hrát o hodinu a půl dříve.

Program semifinále Fed Cupu ČR - USA:
Sobota 25. dubna, 13:30: Kvitová (48. v žebříčku WTA) - Matteková-Sandsová (39.), Benešová (29.) - Glatchová (114.).
Neděle 26. dubna, 12:00: Benešová - Matteková-Sandsová, Kvitová - Glatchová, Peschkeová, Benešová - Huberová, Matteková-Sandsová

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..