Berdych i Šafářová pokračují na turnaji v Madridu

Český tenista Tomáš Berdych po triumfu v Mnichově pokračuje ve vítězné šňůře. V prvním kole turnaje v Madridu porazil Španěla Guillerma Garciu-Lopeze 6:0 a 7:6 a postoupil do druhého kola. Jeho přítelkyně Lucie Šafářová už má druhé kolo úspěšně za sebou, když vyřadila Britku Keothavongovou.

Berdych nedal zpočátku svému soupeři šanci a v prvním setu mu uštědřil dokonce "kanára". Garcia-Lopez ale hned na úvod další sady poprvé vzal českému hráči servis a utkání se začalo dramatizovat. Přesto Berdych dokázal dovést set do tie-breaku a ten vyhrát 7:5.

Ve druhém kole se 22. hráč světového žebříčku střetne s Argentincem Juanem Martínem Del Potrem. Oba tenisté se na okruhu ATP střetli jednou a z vítězství se v loňském roce na tvrdém povrchu radoval český hráč.

Také Šafářová zahájila utkání ve velkém stylu. Při vlastním servisu ztratila v prvním setu pouze dva fiftýny, navíc se jí podařilo dvakrát proměnit brejk. Poté však povolila soupeřce vrátit se do zápasu a v druhé sadě najednou prohrávala 1:4. Od tohoto stavu opět zpřesnila údery a dokázala otočit na 7:5. V dalším kole ji čeká zřejmě světová jednička Dinara Safinová, která má ještě utkání 2. kola před sebou.

Kvitová nestačila na Schiavoneovou

Česká tenistka Petra Kvitová vypadla na turnaji v Madridu ve 2. kole, když v úterý ve dvou setech nestačila na Francesku Schiavoneovou. Devětačtyřicátá hráčka světa byla Italce, která je v žebříčku jen o čtyři příčky před ní, vyrovnanou soupeřkou pouze v první sadě a nakonec prohrála 4:6 a 2:6.

V prvním vzájemném měření sil se devatenáctiletá Kvitová s o devět let starší protivnicí v prvním setu přetahovala o vedení, nakonec však ztratila rozhodující podání a prohrála 4:6. Hned na úvod druhé sady nabídla Schiavoneová Kvitové dva brejkboly, ale Češka nabídnutou šanci nevyužila. Naopak sama své třetí podání ztratila a prohrála pět her za sebou.

Zkušená Italka v prvním kole přešla přes nasazenou dvojku Serenu Williamsovou, která kvůli zranění vzdala, a ve 3. kole ji čeká vítězka duelu mezi krajankou Robertou Vinciovou a Ruskou Věrou Duševinovou.

MADRID
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Berdych (ČR) - Garcia Lopez (Šp.) 6:0, 7:6 (7:5), Čilič (13-Chorv.) - Granollers (Šp.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:1, Seppi (It.) - Schwank (Arg.) 7:5, 6:4, Fognini (It.) - Mathieu (Fr.) 6:7 (5:7), 6:4, 3:0 skreč, Chardy (Fr.) - Acasuso (Arg.) 6:3, 6:2, Davyděnko (10-Rus.) - Troicki (Srb.) 6:2, 6:2, Blake (14-USA) - Hanescu (Rum.) 6:2, 6:4, Melzer (Rak.) - Montaňés (Šp.) 4:6, 7:5, 6:3, Karlovič (Chorv.) - Benneteau (Fr.) 3:6, 7:6 (7:5), 6:4, Federer (2-Švýc.) - Söderling (Švéd.) 6:1, 7:5, A. Murray (4-Brit.) - Bolelli (It.) 7:6 (11:9), 6:4.
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Robredo (16-Šp.) - Fish (USA) 3:6, 7:6 (7:5), 6:2, Verdasco (7-Šp.) - Ferrero (Šp.) 6:3, 6:2, Ljubičič (Chorv.) - Tsonga (9-Fr.) 6:4, 7:5.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Schiavoneová (It.) - Kvitová (ČR) 6:4, 6:2, Šafářová (ČR) - Keothavongová (Brit.) 6:1, 7:5, Dementěvová (3-Rus.) - Dominguezová-Linová (Šp.) 6:3, 6:2, Wozniacká (9-Dán.) - Lepchenková (USA) 6:3, 6:1, Szavayová (Maď.) - Rezaiová (Fr.) 2:6, 7:5, 6:2, Duševinová (Rus.) - Vinciová (It.) 4:6, 6:1, 6:4, Jankovičová (4-Srb.) - Hantuchová (SR) 7:5, 6:2, Mauresmová (Fr.) - Čeng Ťie (15-Čína) 6:2, 7:5, Klejbanovová (Rus.) - V. Williamsová (5-USA) 6:3, 3:6, 7:5.