Rubriky:

Tenis

Nadal bude po vyřazení fandit na Roland Garros Federerovi

31. května 2009 21:14 - PAŘÍŽ

Španělský tenista Rafael Nadal nedělá ze svého překvapivého vyřazení ve čtvrtém kole Roland Garros velkou vědu. Po nedělní prohře s Robinem Söderlingem, která ho připravila o neporazitelnost na pařížské antuce a možnost získat pátý titul za sebou, se těšil, až si doma zaplave v bazénu a dokonce si už vybral, komu bude ve zbytku turnaje přát titul - Rogeru Federerovi.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"To by bylo skvělé. Útočí tady na titul už tolik let a prohrát třikrát ve finále a jednou v semifinále je velká smůla," citovala Nadala agentura Reuters. "Nikdo si titul z Roland Garros nezaslouží víc než on," dodal. French Open je totiž jediný grandslam, který Federerovi chybí ve sbírce.

Přestože Nadal v neděli přišel na Roland Garros po 31 zápasech o neporazitelnost, nedělal z prohry 2:6, 7:6, 4:6 a 6:7 tragédii. "Momentálně se strašně těším, až si doma zaplavu v bazénu," prohlásil. "Někdy potřebujete prohrát. Porážky vám pomůžou vážit si víc vítězství," dodal. "A vůbec to není tragédie. Zdaleka to není ani nejhorší prohra. Jednou se to stát muselo a i přesto prožívám skvělou sezónu," přidal.

Prohra se Söderlingem Nadalovi také zkazila 23. narozeniny, které rodák z Mallorky oslaví 3. června. "Bohužel, bude to poprvé, co nebudu slavit narozeniny na Roland Garros," prohlásil Nadal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..